vizes kocka;adósság;Szentendre;pénzszivattyú;Simon Péter;elengedés;

2013-12-21 12:34:00

Együtt - PM: Félmilliárdos pénzszivattyú miatt teszünk feljelentést

Az Együtt-PM Szövetség támogatja azt a szentendrei civilek által indított petíciót, melynek célja a Quali-TeamConsult Kft-nek, az önkormányzattal szemben felhalmozott 586 millió Ft-os tartozása elengedéséről született határozat visszavonása. Követeljük, hogy Dietz Ferenc polgármester adjon magyarázatot, miért kellett a félmilliárdos adósságot az adófizetőknek átvállalni egy fideszes havertól! Az Együtt-PM egyúttal hűtlen kezelés miatt feljelentést tesz az üggyel kapcsolatban.

A napokban jelent meg az országos sajtóban a hír, hogy Szentendre város elengedi a „Dunakanyar oligarchájaként” emlegetett Simon Péter vállalkozó egyik cégének félmilliárd forintra rúgó adósságát. A történet igen pikáns, és mint cseppben a tenger, mutatja meg annak a pénzszivattyúnak a működését, melyre az Orbán-Simicska rezsim berendezkedett: azt a folyamatot, mikor a hatalomból pénzt, a pénzből pedig még több hatalmat csinál a fideszes polip.

Simon cége által az önkormányzat telkén felépített, majd annak tulajdonába adott Vizes Nyolcas uszoda üzemi vesztesége havi 20 millió forint terhet ró Szentendrére. Ehhez jön a törlesztés - lízingdíj formájában - ami éves szinten 110 millió forint. Mi lehet az oka annak, hogy egy város költségvetését ilyen mértékben terhelő beruházás teljes végrehajtására, azaz a megvalósíthatósági tanulmány, a tervek elkészíttetésére, a finanszírozás biztosítására, a kivitelezés lebonyolítására és az üzemeltetésre egyetlen személy, Simon Péter, illetve az érdekeltségébe tartozó cég kapjon megbízást? Mi lehet az oka annak, hogy egy ilyen beruházást információink szerint a város képviseletében senki sem ellenőriz? Miért ez a vállalkozó kapott erre megbízást, aki Hadházy Sándor polgármestersége idején megszerezte, majd értékesítette a lepencei strand kútját, akinek neve a visegrádi Thermál Hotel kapcsán felmerült a Britton-ügyben is? Akinek a cége „lelakva” a leányfalusi strandot, onnét 18 millió forint adósság hátrahagyásával lépett le? Milyen érdekek működnek a háttérben, hogy ez az ember 2012-ben irodavezető lett a szentendrei önkormányzatnál?

Lehetséges, hogy az uszodát már eleve nem azért és úgy építették, hogy nyereséges legyen, hanem azért, hogy egy valaki járjon jól: Simon Péter?

Simon érintett több szentendrei beruházásban, s családja kivette a részét a trafikmutyiból is.

Most már nem tartozik semmivel, hiszen adósságát elengedték. Elengedték, az adófizetők pénzéből. Sőt, a kormány ávállalja a város teljes adósságát. Egy város tehát felelőtlenül eladósodik egy megaberuházásban, a kormány kimenti a várost az adósságteher alól, azaz a vállalkozó aki eddig vélhetően az egyetlen, aki profitot tett zsebre az ügyön, most ilyen módon kap pénzt az államtól?

Felmerül a kérdés: ki irányítja ezt a várost? A megválasztott képviselők és a polgármester, vagy valaki más?

Itt a Pilis-Dunakanyarban Esztergomra úgy tekinthetünk, mint annak példájára, hogy milyen büntetés jár annak, ahol az uralkodó politikának nem megfelelő polgármestert választanak az ott lakók. Szentendre pedig úgy látszik arra példa, hogy mire számíthat az a közösség, az a város, ahol a haverok uralkodnak.

Az Együtt-PM Szövetség támogatja a szentendrei civilek petícióját, melyet azért indítottak, hogy a tartozást hajtsa be a város. Követeljük továbbá, hogy Dietz Ferenc polgármester adjon magyarázatot, miért kellett a több mint félmilliárdos adósságot az adófizetőknek átvállalni egy fideszes havertól!

Az Együtt-PM hűtlen kezelés miatt feljelentést tesz az üggyel kapcsolatban.2014-ben pedig le fogjuk váltani ezt a kártékony rezsimet, és zéró toleranciát hirdetünk a korrupcióval szemben!