Izland;Mocsai Lajos;kézilabda-válogatott;Lékai Máté;Schuch Timuzsin;Ilyés Ferenc;

2014-01-16 06:55:00

Mocsai: minden téren előreléptünk

Nem kikapni! Minthogy a magyar válogatott kedden pontot szerzett az izlandi csapat ellen (27-27), a norvégok pedig - noha közel álltak ahhoz, hogy meglepetést okozzanak - második meccsüket is elveszítették (25-27-re végeztek a spanyolokkal szemben), a két egylet ma este, 20.15 órakor kezdődő meccsén úgy áll a helyzet: ha Mocsai Lajos alakulata nem szenved vereséget, továbbjut.

Mocsai Lajos kapitány mindenesetre figyelmeztet: a továbbjutáshoz legalább olyan jól kell játszani, mint a második fordulóban."Az az érzésem, hogy a harmadik hely eléréséhez a keddinél is többre lesz szükség. Fontos, hogy a technikai hibák számát 10 alatt tartsuk" - prognosztizált a szakember.

Az izlandiak ellen lényegesen jobban teljesített a gárda, mint a nyitómeccsen, jobban sikerültek az átlövések, és a védekezést is sikerült hatékonyabbá tenni. A belső védőpárosnak nemigen volt ideje összeszokni, ám Ilyés Ferenc és Schuch Timuzsin megoldotta a feladatát, még ha mindez a kelleténél több kiállítást eredményezett is (utóbbi játékosnak a hajrában például végleg el kellett hagynia a pályát).

MAGYARORSZÁG-Norvégia (20.15, Tv: M1)
Az állás: 1. Spanyolország 4 pont, 2. Izland 3, 3. MAGYARORSZÁG 1 4. Norvégia 0."A játék valamennyi elemében előre léptünk. Mindez annak az egységnek köszönhető, ami ezt a keretet jellemzi" - szögezte le a kapitány, aki szerint ez a magyarázata annak is, hogy a második félidő elején, amikor hosszú perceken át játékosai csak nem tudtak a kapuba találni, az ellenfél eközben fordítani tudott, nem roppant össze, volt benne tartás.

Vagy az utolsó pillanatban Lékai Máté egyenlítést jelentő gólja is ennek bizonyítéka volt, amit emberhátrányban szerzett (a sorsdöntő találatot éppúgy a Celje játékosa szerezte, mint az olimpiai negyeddöntő rendes játékidejében, amikor a magyarok hosszabbítás után jutottak a négy közé).

A lefújás után a magyar játékosok örömtáncot jártak, mintha győztek volna, s többen valóban két pontként fogják föl az egyet. "Győzelmet ért az iksz" - monda el véleményét például Zubai.

Tegnap amúgy pihenőnapja volt az A és B jelű kvartett szereplőinek, de a többség nem lazsált. Mocsai frissítő átmozgatást vezényelt, hogy csapata ma este az Eb-n nullára szabja át a norvég mintát.