Tóth Krisztián;Joó Abigél;cselgáncs Eb;

2014-04-26 16:09:00

Cselgáncs Eb - Joó Abigél és Tóth Krisztián a legjobb nyolc között

Joó Abigél és Tóth Krisztián bejutott a legjobb nyolc közé a montpellier-i cselgáncs Európa-bajnokság szombati versenynapján, ugyanakkor a további három magyar induló, Fogasy Gergő, Cirjenics Miklós és Bor Barna kiesett.

A KSI SE kétszeres Európa-bajnoknője a 78 kilogrammos kategóriában - a viadal honlapja szerint - erőnyerőként kezdett, majd első ellenfelét, a portugál Yahima Ramirezt jukóval verte, s a negyeddöntőbe lépett tovább, ahol az orosz Anasztaszija Dmitrijeva vár rá.

Joó klubtársa, a 90 kg-ban versenyző Tóth Krisztián parádés rajtot vett a franciaországi kontinensviadalon, ahol is 4:37 percnyi küzdelem után ipponnal győzte le az izraeli Alon Sassoont, majd így bánt el következő riválisával, a holland Noel Van't Enddel is, aki 2:05 percig bírta ellene. A nyolc között a svéd Joakim Dvarbyval csatázik.

A szintén a 90 kilósok között szerencsét próbáló Fogasy Gergőnek az első mérkőzése rendben volt, itt jukóval bizonyult jobbnak a lengyel Patryk Ciechomskinál, a folytatásban azonban alulmaradt a francia Alexandre Iddirrel szemben, aki 1:18 percnél ipponnal győzött, így a magyar nem került tovább a 16-os mezőnyből.

Kiesett az erőnyerőként kezdő Cirjenics Miklós is, a 100 kg újdonsült magyar bajnokát a nyolc közé jutásért vívott meccsen 3:29-nél ipponnal verte a cseh Lukas Krpalek.  Negatív szenzációval szolgált a csapat egyik oszlopának számító Bor Barna, a legutóbbi négy Európa-bajnokságon egyformán dobogós magyar dzsúdós, akinek első fellépése egyben az utolsó is lett Montpellier-ben. Két jukót elért ugyan, ellenfele, a szlovén Matjaz Ceraj azonban magasabb értékű dobással, vazaarival rukkolt elő, így a 2007-es Eb-5. folytathatja a legjobb nyolc között, míg Bor kiesett.