bronzérem;Vízilabda Eb;magyar női csapat;

2014-07-26 20:08:00

Bronzérmes a magyar női vízilabda csapat

A magyar női vízilabda-válogatott a harmadik helyen végzett a budapesti Európa-bajnokságon, miután a szombati bronzmérkőzésen 10-9-re legyőzte az olasz csapatot. Az elsőséget Spanyolország válogatottja szerezte meg, miután a szombat esti döntőben legyőzte Hollandia csapatát.

Nem kezdett jól a magyar csapat (0-2), de fokozatosan feljavult a játéka és két negyed után két góllal vezetett. A harmadik felvonásban ugyanakkor nem tudott a kapuba találni a házigazda, az olaszok pedig ezt kihasználva egyenlítettek. A hazai gólcsendet Kisteleki Dóra törte meg a zárónegyedben, majd Szűcs Gabriella találatával ismét két góllal vezetett a magyar csapat. Ezt követően a vendégek kétszer is felzárkóztak, de egyenlíteni már nem tudtak.

Merész András együttese így a 2012-es eindhoveni kontinensviadalon, illetve a tavalyi barcelonai világbajnokságon szerzett bronzérme után ismét a dobogóra léphet fel egy nagy tornán.