Benedek Tibor;férfi vízilabda-válogatott;vízilabda világkupa;Angyal Dániel;

Dél-Afrikával játszik a Benedek-csapat

Az első két fordulóban aratott magabiztos győzelem után a hőn áhított csoportelsőséghez, már egy döntetlen is elég volt a magyar férfi vízilabda-válogatott számára Ausztrália ellen a kazahsztáni Világkupán. Még mielőtt bárki egy kézlegyintéssel elintézné Aaron Youngeréket, azok kedvéért nyomatékosítjuk: a kenguruk földjén alaposan megtanultak pólózni, ugyanis már a tavalyi, barcelonai világbajnokságon sem tudtuk legyőzni őket.

Most sem… De ha a folytatás is ugyanaz lesz, mint a vb-n - ugye magyar arany lett a vége -, akkor ez a 8-8-as döntetlen még bőven belefér. Igaz, a tegnapi játék már nem nagyon, főleg, ha a finálét és az aranyérmet vette célba Benedek Tibor csapata. Annak viszont kifejezetten örülhetünk, hogy a gyomorrontást elszenvedő Varga Dániel már jobban van, és ha így halad a gyógyulása, akkor az elődöntőben már újra játszhat.

Eredmények

Világkupa, 3. játéknap
A csoport
Szerbia-Egyesült Államok 11-9
Montenegró-Dél Afrika 12-4
A csoport végeredménye: 1. Szerbia 6 pont, 2. Egyesült Államok 4 pont, 3. Montenegró 2 pont, 4. Dél-Afrika 0 pont.
B csoport
Ausztrália-Magyarország 8-8
Horvátország-Kazahsztán 14-7
A csoport végeredménye: 1. Magyarország 5 pont, 2. Horvátország 4 pont, 3. Ausztrália 3 pont, 4. Kazahsztán 0 pont.
A mai negyeddöntők párosítása
Szerbia-Kazahsztán, Horvátország-Montenegró, Egyesült Államok-Ausztrália, Magyarország-Dél-Afrika.

Maga a találkozó nagyon nyögvenyelős volt, és ha Decker Attila - ki tudja már hányadszor - nem véd bravúrosan, bizony vereséget szenvedtünk volna Ausztrália ellen. Az első két negyedben kétszer is sikerült két gól előnyre szert tennünk, ám Youngerék mindkétszer kiegyenlítettek.

Sőt! A harmadik negyed után már ők vezettek kettővel (8-6), és bizony nagy hajrára volt szüksége a magyar csapatnak, hogy elkerülje a vereséget.

Ám Decker lehúzta a rolót, míg előbb Angyal Dániel, majd az utolsó percben Madaras Ádám - jó csapatkapitányhoz

illően - megvillant, így meglett a csoportelsőséghez feltétlenül kellő döntetlen. "Nagyon rossz játékkal, de sikerült megszerezni a csoportelsőséget. Azt mondom, hogy egy egyhetes sorozatban ez elfogadható.

Ez egy jó csapat, tavaly a vb-n döntetlent játszottunk velük, ugyanakkor ma voltak olyan hibák, amelyeket nem engedhetünk meg magunknak sem csapatszinten, sem egyénileg" - értékelte csapata teljesítményét Benedek Tibor szövetségi kapitány.

Mindenesetre szinte biztosra vehető, hogy Madarasék ott lesznek a legjobb négy között, ugyanis a mai negyeddöntőben Dél-Afrika lesz az ellenfelük. A másik csoportban az esélyeknek megfelelően a szerbek lettek az elsők, így az is biztossá vált, hogy az idei Eb-finálé visszavágójára csak a döntőben kerülhet sor.