Bundesliga;Leverkusen;Szalai Ádám;Stieber Zoltán;Dortmund;spanyol labdarúgó-bajnokság;

2014-08-25 07:54:00

Szalai góllal debütált

Szenzációs eseményekkel vette kezdetét a német és a spanyol labdarúgó-bajnokság: a Dortmund vesztét a Bundesliga történetének leggyorsabb gólja okozta a Leverkusen ellen, rengeteg gól esett a hajrában, a Málaga-Bilbaón például Gorka Iraizoz kapus talált be fejjel, igaz, a bíró valamiért nem adta meg. Szalai Ádám a Hoffenheimben, Diego Costa a Chelsea-ben debütált góllal.

Tizenharmadszor kezdődött a Bundesliga a bajnok meccsével, s még egyszer sem veszített a címvédő. Most sem, pedig a péntek esti partin a Bayern roppant visszafogott volt, szerencsés körülmények közepette verte a Wolfsburgot. Legfőbb kihívói épp egymás ellen meccseltek Dortmundban, ahol a Leverkusen már a 9. másodpercben vezetést szerzett Karim Bellarabi révén.

Eredmények

Premier League
2. forduló: Aston Villa-Newcastle 0-0, Chelsea-Leicester 2-0, Crystal Palace-West Ham 1-3, Southampton-WBA 0-0, Swansea-Burnley 1-0, Everton-Arsenal 2-2, Hull City-Stoke City 1-1, Tottenham-QPR 4-0, Sunderland-Manchester United 1-1. A Manchester City-Liverpool rangadót ma este 21 órától rendezik.
Bundesliga
1. forduló: Bayern-Wolfsburg 2-1, Hoffenheim-Augsburg 2-0, Hannover-Schalke 2-1, Hertha-Werder 2-2, Frankfurt-Freiburg 1-0, Köln-Hamburg 0-0, Dortmund-Leverkusen 0-2, Paderborn-Mainz 2-2, Mönchengladbach-Stuttgart 1-1.
Primera Divisón
1. forduló: Málaga-Athletic 1-0, Sevilla-Valencia 1-1, Granada-Deportivo 2-1, Almería-Espanyol 1-1, Eibar-Real Sociedad 1-0.

A sárga-feketék a 95. percig reménykedtek, ám Stefan Kiessling szertefoszlatta a pontszerzésről szőtt álmokat. A Hoffenheim az Augsburg elleni 2-0-lal nyitott, a gárda első gólját Szalai Ádám szerezte, a támadó 79 percet töltött pályán. A liga másik magyarja, Stieber Zoltán egyet sem, a sérült középpályás nélkül a Hamburg gól nélküli döntetlenre volt jó Kölnben.

Tavaly magyaros meccsnek tituláltuk volna a Hannover-Schalkét, előbbitől Huszti Szabolcs, utóbbitól Szalai távozott, részint épp Huntelaar miatt, aki ugyan vezetéshez juttatta a vendégeket, a gelsenkircheniek mégis kikaptak.

Berlinben a Werder 2-0-s hátrányból tudott egyenlíteni, s ezt a bravúrt vitte végbe az Arsenal is Liverpoolban.

Az angol Premier League-ben már a második fordulót rendezték a hétvégén, s a legizgalmasabb partit az Everton-Arsenal hozta. A kékek a 83. percig 2-0-ra vezettek, ám ekkor Aaron Ramsey szépített, majd Giroud egy 90. percben megejtett fejessel pontot mentett. Mindkétszer bal oldali beadás előzte meg a londoni találatokat.

A másik fővárosi bajnokaspiráns, a Chelsea korántsem nyújtott olyan játékot, amilyet José Mourinho alakulataitól elvár az ember, az újonc Leicester sokáig kiválóan tartotta magát, mígnem Diego Costa első tétmeccsén rögvest eredményes nem lett. A három pontot Eden Hazard biztosította be szép egyéni akció végén.

Tegnap a Manchester United a Sunderland otthonában ért el x-x-et, mindettől függetlenül Louis van Gaal a Madridból elvágyódó Angel Di Maríával erősítené meg keretét, állítólag 70 millió euróért jön létre a napokban az üzlet.

Spanyolországban is akadt dráma bőven, mindjárt a nyitótalálkozón, ahol a Málaga úgy verte 1-0-ra a Bilbaót, hogy Gorka Iraizoz, a baszkok kapusa fejesgóllal egyenlített, ám a találatot a játékvezető nem adta meg, s mi több, később büntetőt sem ítélt Kameni szabálytalanságánál.

A hazaiak amúgy kihagytak egy büntetőt, és 9 emberrel fejezték be a meccset.  A Valencia is megfogyatkozott, mégis pontot tudott menteni a Sevilla otthonában, a fideszesek nagy-nagy örömére: a 88. percben Lucas Orban villant.

Ennél jóval később, de szintén létszámhátrányban csikarta ki a döntetlent az Espanyol: az Almería otthonában a 33. perctől volt ember-, az 52-től gólhátrányban, s a pontmentés a 113. percben jött össze. A mérkőzésen sokáig állt a játék, a stadionban elment a világítás.

A nagyok közül a Barcelona tegnap esti lapzártánk után mutatkozott be, a Real Madrid és az Atlético ma debütál. A két fővárosi együttes egyébként péntek este a Szuperkupa visszavágóján feszült egymásnak, s az 1-1-es odavágó után a friss igazolás, Mario Mandzukic 2. perces góljával az Atlético 1-0-ra nyert, örömünnepet varázsolva a Vicente Calderónba. A látottak alapján a gárda sanszos a bajnoki címvédésre.