Formula 1;Red Bull;Szingapúri Nagydíj;Nico Rosberg;Sebatian Vettel;

2014-09-22 07:56:00

Hamilton napja

Úgy tűnik, a sors azt szeretné, hogy a legutolsó pillanatig izgalmas legyen az idei Formula 1-es világbajnokság. A Szingapúri Nagydíjon ugyanis az addig az összetett élén álló Nico Rosberg (Mercedes) nullázott, így a futamot megnyerő csapattársa, Lewis Hamilton élre ugrott az összetett pontversenyben.

Az már a szombati időmérőn látható volt az idei F1-es világbajnokság villanyfényes versenyhétvégéjén, hogy ugyan a két Mercedes lett megint a leggyorsabb, ám a két Red Bull ezúttal komolyan megszorongathatja Hamiltont és Rosberget.

F1 - számokban

A Szingapúr Nagydíj végeredménye: 1. Lewis Hamilton (brit, Mercedes), 2. Sebastian Vettel (német, Red Bull), 3. Daniel Ricciardo (ausztrál, Red Bull), 4. Fernando Alonso (spanyol, Ferrari), 5. Felipe Massa (brazil, Williams), 6. Jean-Eric Vergne (francia, Toro Rosso), 7. Sergio Perez (mexikói, Force India), 8. Kimi Raikkonen (finn, Ferrari), 9. Nico Hülkenberg (német, Force India), 10. Kevin Magnussen (dán, McLaren).
Leggyorsabb kör: Hamilton 1:50.417
Pole pozíció: Hamilton

A vb állása
Egyéni: 1. Hamilton 241 pont, 2. Nico Rosberg (német, Mercedes) 238, 3. Ricciardo 181, 4. Alonso 133, 5. Vettel 124, 6. Valtteri Bottas (finn, Williams) 122.
Konstruktőrök: 1. Mercedes 479 pont, 2. Red Bull 305, 3. Williams 187, 4. Ferrari 178, 5. Force India 117, 6. McLaren 111.

Utóbbi aztán pályafutása legbalszerencsésebb futamán van túl: autója nem indult el a felvezető körre, így ő végül a második rajtkocka helyett a boxutcából indulhatott a mezőny után, majd a 15. körben végleg feladta a küzdelmet, így nullázott.

Legnagyobb riválisa, a 2008-ban világbajnok Hamilton viszont ezúttal nem hibázott és végig hibátlanul versenyezve pályafutása 29., idei hetedik győzelmét aratta. A brit ezzel átvette a vezetést - jelenleg három ponttal vezet Rosberg előtt -, és immár ő az, aki mentális előnyben várhatja a folytatást. A Mercedes pilótája egyébként 2009 után

másodszor győzött Szingapúrban. A második helyen a Red Bull négyszeres világbajnok címvédője, a német Sebatian Vettel zárt - aki az elmúlt három alkalommal megnyerte ezt a versenyt -, míg a harmadik csapattársa, az ausztrál Daniel Ricciardo lett.

Az energiaitalosok ezzel a dupla dobogóval bizonyították, kezdenek kilábalni a balszerencsés sorozatukból, ráadásul ezúttal a négyszeres világbajnok alatt is jól működött az autó.

Mindenesetre nemcsak Rosberg kezét nem eresztette a balsors, ugyanis előbb a rajtnál Kobajasi Kamui autója nem tudott nekivágni a versenynek, majd a pontszerző helyen száguldó Jenson Button McLarenje adta meg magát a verseny vége felé.

Vagy éppen a finn Valtteri Bottas (Williams), aki a csapatának rossz gumitaktikája miatt nem tudott pontot szerezni. A világbajnoki sorozat két hét múlva Japánban folytatódik.

A dobogósok mondták

1. Lewis Hamilton (brit, Mercedes)„Persze, erről álmodtam szombat éjszaka, de nem gondoltam, hogy meg is történik. Nem volt annyira nehéz az utolsó, harmadik bokszkiállás után, hiszen jó döntést hoztunk meg, mert a használt gumin elveszítettük volna a pozíciónkat. Izgalmas volt, vártam, hogy legyen egy tiszta, tökéletes hétvége. Nos, az lett!”

2. Sebastian Vettel (német, Red Bull): „Nagyon szeretem ezt a pályát, ráadásul a jó a rajtomnak köszönhetően megelőztem Danielt is. Tisztességes verseny volt, jó taktikával, örülök, hogy második lettem. Eléggé meleg van itt, és az autók is csúszkálnak, ám amiatt is elégedettek lehetünk, hogy a dobogón legalább kaptunk egy kis hideg pezsgőt is.”

3. Daniel Ricciardo (ausztrál, Red Bull): „Olyasmi érzésem volt, mintha hazai versenyem lenne. Az elrontott rajt után igyekeztem összeszedni a versenyt, és úgy vagyok vele, nem egy rossz eredmény, ha az ember felér a dobogóra. A csapatnak is jó, hiszen mindketten a pódiumon álltunk, és annak is örülök, hogy sok ausztrál zászlót láttam a nézőtéren.”