Manchester City;Bayern München;Bajnokok Ligája;Barcelona;Lionel Messi;

2014-11-25 23:46:00

Man City: az utolsó szalmaszálba kapaszkodva

A labdarúgó Bajnokok Ligája 5. fordulójának rangadóján a Bayern München tíz emberrel nem tudta kihúzni a meccset a Manchester City otthonában, így első vereségét könyvelte el. Lionel Messi triplázott az APOEL ellen, így 74 találattal megdöntötte Raúl rekordját.

Két kora esti mérkőzéssel kezdődött meg a labdarúgó Bajnokok Ligája ötödik fordulója, ahol már biztos nyolcaddöntős FC Porto nagy szívességet tett a Sahtar Donyecknek, ugyanis háromgólos győzelmet aratott a BATE Boriszov vendégeként, így a hazai gárdának elszállt a továbbjutási esélye, egyben az ukránok is a 16 közé kerültek. A Sahtar a nyolcaddöntő tudatában elkönyvelhette első vereségét a csoportkörben az eddig nyeretlen Athleticóval szemben.

A másik 18 órás, zártkapus mérkőzésen a CSZKA Moszkva hazai pályán egy utolsó pillanatban szerzett góllal 1-1-es döntetlent ért el az AS Roma ellen, így életben tartotta nyolcaddöntős reményeit. A rómaiak találatát Francesco Totti szerezte szabadrúgásból az első félidő végén, amellyel tovább javította saját rekordját: eddig 38 évesen és három naposan, mostantól pedig 38 évesen és 59 naposan tartja minden idők legidősebb gólszerzőjének csúcsát a BL-ben. A csoport rangadóján a Manchester City az életben maradásért játszott a Bayern ellen. Manuel Pellegrini legényeinek győzniük kellett ahhoz, vagy legalább döntetlent játszaniuk, hogy esélyük maradjon a továbbjutásra. A mérkőzés jobban nem is alakulhatott volna az angolok számára, a 20. percben gól és emberelőnybe kerültek. Mehdi Benatia a 16-on belül buktatta a kapura törő Sergio Agüerót, aki értékesítette is a büntetőt, míg a bajorok középhátvédjének maradt a korai zuhany. Azonban a City hamar a mennyből a pokolba került. Előbb Xabi Alonso szabadrúgásból szépített, majd pedig Lewandowski fejjel a vezetést is megszerezte a szünetre a németeknek. A folytatásban úgy tűnt, hiába próbálkozik Pellegrini alakulata, ám az utolsó tíz percben Agüero kétszer mattolta Neuert, így a City megkapaszkodott az utolsó szalmaszálba, és a saját kezébe vette a sorsát a továbbjutást illetően.

A másik angol csapat, a Chelsea nem bízta a véletlenre a továbbjutást, és már a 2. percben, John Terry góljával előnybe került a német Schalke ellen, és végül magabiztosan nyert. A G csoport másik mérkőzésén a Sporting-Maribor összecsapást 2-1-es hazai vezetésnél félbeszakították, majd hosszú szünet után folytatódott a találkozó, amelyet 3-1-re nyert a Sporting.

A Barcelona, noha már a legjobb 16-ba került, a csoportelsőség szempontjából győzniük kellett Cipruson. A katalánok uruguayi csatára, Luis Suárez gólra éhesen lépett pályára, hiszen még nem sikerült megszereznie első találatát a gránátvörös-kékeknél. Ez a gát azonban átszakadt az APOL ellen, ugyanis az ő találatával szerezte meg a vezetést a Barcelona. Messi tovább növelte a spanyolok előnyét, triplájával megdöntötte Raúl BL-gólrekordját. A katalánok tíz emberrel fejezték be a találkozót, de így sem forgott veszélyben a győzelmük. A kvartett másik mérkőzésén a PSG is nyerni tudott az Ajax ellen, így az utolsó körben dől el, ki lesz a csoportgyőztes.

Keddi mérkőzések

E csoport:

CSZKA Moszkva-AS Roma 1-1

Manchester City-Bayern München 3-2

Az állás: 1.Bayern 12, 2. Manchester City 5 (7-8), 3. AS Roma 5 (8-12), 4.CSZKA 5 (6-10).