Lázár János;Csányi Sándor;

2015-05-04 15:02:00

Csányi félelmeiről beszélt, de Lázárról nem akart

Csányi Sándornak vannak félelmei, hogy a kormány az MFB-FHB-Posta-Takarékbank-takarékszövetkezetek csoportnak kedvez, és bejelentkezett, hogy részt venne a belengetett nemzeti pénzügyi rendszerben. Ezzel kapcsolatban azt is elmondta, hogy nem túl gyümölcsöző levelezést folytat a Miniszterelnökséggel, Lázárról és a vele való konfliktusról viszont nem akart beszélni a vs.hu-nak.

Az OTP vezérigazgatója azután, hogy élesen bírálta Lázárt arra hivatkozva, hogy egy kisváros pénzügyeit sem tudta kézben tartani, a most adott interjújában nem akart Lázár Jánosról beszélgetni. Csupán annyit árult el, hogy azért írt levelet Lázár Jánosnak, mert jelezni akarta, hogy ő is szívesen csatlakozna ahhoz a nemzeti pénzügyi rendszerhez, amely egyre nagyobb szerepet kapna az EU-s források és az agrártámogatások, vidékfejlesztési támogatások folyósításában. A levelére kapott választ, így azt mondta, hogy aktív, de egyelőre nem gyümölcsöző kapcsolatban állnak a Miniszterelnökséggel.

Amikor a vs.hu arról kezdte faggatni Csányit, hogy a Lázár és közte lévő ellentét 2006-ig nyúlik-e vissza, az OTP feje határozottan jelezte, hogy nem kíván Lázárról beszélni. Azt azonban elmondta, hogy a takarékszövetkezetekkel kapcsolatban vannak félelmei, ugyanis voltak olyan nyilatkozatok, hogy az agrárhitelezés, bizonyos Európai Uniós támogatások folyósítása majd az MFB-FHB-Posta-Takarékbank-takarékszövetkezetek által, vagyis a nemzeti pénzügyi szolgáltató központon keresztül fog történni, és lejtős pályát alakítanak ki a pályáztatásban. 

A Quaestor-kártalanítással kapcsolatban Csányi elmondta, hogy azt tartja igazságtalannak, hogy nagyon sokan vannak, akik éveken keresztül a piacinál magasabb hozamokat értek el, és most őket is kártalanítják.

A teljes interjút ide kattintva olvashatja!

Korábban írtuk: Csányi Sándor érthetetlennek és igazságtalannak nevezte, hogy a tisztességes piaci szereplőkkel fizettetik ki a Quaestor ügyfeleinek kárát; egyben remélte, hogy az Alkotmánybíróság elutasítja az erről szóló törvényt. Az OTP bank elnök vezérigazgatója a bank közgyűlését követő sajtótájékoztatón bejelentette, hogy a devizahiteles törvény ügyében Strassbourghoz fordulnak, bírálta a takarékszövetkezeti integrációt és azt is, hogy az uniós pénzeket "olyan ember kezeli, aki saját kisvárosának pénzügyeit sem tudta rendbe tenni".