vízilabda;Varga Dénes;

2015-05-19 08:00:00

Bajnok lett a Szolnok

Az OSC azzal a tudattal szállhatott vízbe tegnap este Szolnokon a férfi vízilabda OB I döntőjének harmadik felvonásán, hogy muszáj nyernie, mert csak ez esetben maradna versenyben a bajnoki címért, hiszen a hazaiak 2-0-ra vezettek összesítésben.

A találkozó elején csak kóstolgatták egymást a csapatok, majd három percet követően Kayes révén az OSC szerzett vezetést. Nem sokkal később Vámos Márton egyenlített, az első negyed viszont több gólt nem hozott. A második nyolc perc során a vendégek meglepetésre elléptek három góllal (4-1), de a Tisza-partiak Tóth Márton találatával megkezdték a felzárkózást, és a szünet előtt alig fél perccel Gocic gólja már az egyenlítést jelentette.

Az 5-5-ös első félidőt követően, a folytatásban Varga Dénes szépségdíjas lövésével először vezetett a Szolnok. Ezt követően kicsit megtorpantak a csapatok, viszont a hazaiak hamarabb ébredtek, és Vámos bombájával növelték előnyüket. Az OSC gólcsendje egészen a negyedik negyed közepéig tartott, ám addigra a szolnokiak már 9-5-re vezettek.

Bár Kayes szépített, de ez már sokat nem számított. A vége örömjáték lett és pompás gólokkal lepték meg Varga Dénesék szurkolóikat. A 13-7-es hazai siker pedig azt jelenti, hogy a Szolnok 51 év és az lemúlt két év bajnoki ezüstjei után idén felülhet a hazai trónra.