Federer;Wimbledon;Babos Tímea;teniszbajnokság;

2015-07-11 07:54:00

Federer mérlege: 10/10

Roger Federer sokadszor adott csattanós választ az őt „nyugdíjba” küldőknek, zseniális tenisszel verte Andy Murrayt Wimbledonban. A svájci zseni lélegzetelállító mutatót tudhat magáénak a füves pályás szentélyben: 2003 óta mind a tíz elődöntőjét megnyerte. Federer ellenfele Novak Djokovic lesz a fináléban, ahova nem került be Babos Tímea és partnere, Kristina Mladenovic női párosban. A magyar játékos vegyespárosban javított, és döntőbe jutott.

Tizenkét évvel azután, hogy megnyerte első wimbledoni tornáját, Federer ismét a győztesnek járó serlegért lép pályára a világ leghíresebb teniszversenyén. A svájci csillag augusztus 8-án már 34 éves lesz, s az utóbbi időben többször felvetődött, hogy ideje lenne visszavonulót fújnia, de: miért tenné, ha ma is földöntúli tudás birtokában van? Péntek este a hazaiak kedvence, a londoni olimpiát ezen a pályán megnyerő Murray ellen varázsolt, úgy diadalmaskodott 3-0-ra, hogy a vesztest is csak dicsérni lehet.

A torna második és harmadik kiemeltje nagyszerűen adogatva jutott el 6:5-ig az első játszmában, Federer akkor kapcsolt magasabb fokozatba, amikor a legnagyobb szükség volt rá. A jelek szerint megtetszett a forgatókönyv az elnyűhetetlen svájcinak, s lemásolta a második felvonásban is. Murray már 5:4-es hátrányban is nehéz pillanatokat élt át, hiszen 0-40-ről kellett talpra állnia, majd az idei torna talán legjobb, legizgalmasabb játékában egyenlített. De hiába… Federert az sem hozta zavarba, hogy riválisa megnyerte az „őrült” gémet, a következő kettő az övé volt, így újabb 7:5-tel lépett egyet a döntő felé.

Aligha nyugtatta meg a brit játékost, hogy ellenfele ezen a versenyen csupán az ausztrál Samuel Groth ellen veszített szettet, mindenki mást 3-0-ra vert. Fél órával később kiderült, hogy Andy Murray is így járt, hiszen Federer ezúttal már 5:4-nél brékelt. A tenisz szerelmesei pedig dörzsölhetik a tenyerüket, hiszen a torna legfontosabb meccse álomdöntő lesz: Federer a francia Richard Gasquet-t ugyancsak három szettben (7:6, 6:4, 6:4) legyőző Djokovic ellen lép pályára holnap.

Nem tudta megismételni a tavalyi teljesítményét Babos Tímea és Kristina Mladenovic, a magyar, francia páros két óra négy perces csatában vérzett el a Jekatyerina Makarova, Jelena Vesznyina orosz duóval szemben. A kétszeres US Open-győztes kettős 3:1-re elhúzott az első játszmában, miután elnyerte Mladenovic adogatását. Babosék még egyenlítettek, ám a francia játékos továbbra is gyengén szervált, így 6:3-ra elúszott az első felvonás. A 39 perces második felvonás sem indult jól. Makarova és Vesznyina 1:1 után 0-ra brékelte a rendkívül bizonytalanul adogató Mladenovicot, majd a következő gémben 15-40 után összesen három bréklabdát hárított. De Timi és társa nem adta fel. A hősiesen küzdő magyar-francia kettős 3:2 után 15-re nyerte el ellenfele szerváját, de utána Mladenovic újra 40-re veszítette el a sajátját. Ezután viszont a magyar-francia duó átvette az irányítást. Timi és társa sorozatban három gémet nyert, kétszer brékelt, másodszorra 0-ra. Fájdalom, a döntő játszma 6:4-re az oroszoké lett, így Babosék nem tudták megismételni a tavalyi bravúrt. A magyar teniszező néhány órával később az osztrák Peya oldalán szerepelt a vegyespáros elődöntőjében, s ez a meccs már jobban sikerült, hiszen Timiék játszmahátrányból, a döntő szettet 11:9-re megnyerve győzték le a Lindstedt, Medina Garrígues svéd, spanyol duót.