tenisz;US Open;Rafael Nadal;Serena Williams;Borna Coric;

2015-09-02 07:58:00

Nadal továbbjutott, Serena meg sem izzadt

Gond nélkül győzte le az első fordulóbeli ellenfelét Rafael Nadal az amerikai nyílt teniszbajnokságon a magyar idő szerint tegnap 02.55 órakor kezdődő találkozón. Az egykori világelső négy szettben, 6:3, 6:2, 4:6, 6:4-re nyert a mindössze 18 éves horvát Borna Coric ellen. Nadal a US Open hivatalos honlapján nyilatkozva kifejtette, korántsem volt egyszerű dolga.

"Egy kisebb gyomorproblémával küszködtem, szóval nem voltam tökéletes állapotban" – mondta a 29 éves teniszező, aki 2010-ben és 2013-ban is győzni tudott New Yorkban, azonban a tavalyi tornát sérülés matt ki kellett hagynia. A férfiaknál továbbjutott a világelső Novak Djokovic is, három, egyaránt 6:1-es szettben győzte le a világranglistán 91. helyezett Joao-Olavo Souzát. A parti 1 óra 13 percig tartott, a szerb világklasszis második fordulóbeli ellenfele az osztrák Andreas Haider-Maurer lesz.

A vártnál is könnyebben jutott túl az első akadályon az idei negyedik Grand Slam-győzelmére készülő Serena Williams, akinek orosz ellenfele, a WTA-ranglistán 86. helyre sorolt Vitalia Diatchenko a második játszmában bokasérülés miatt feladta a küzdelmet. "Határozottan más és bizarr volt az egész" – értékelte a szokatlan tornakezdést Williams, aki 1999-ben, mindössze 18 évesen a US Openen érte el első Grand Slam-sikerét.

Nagy port kavart a teniszversenyen az amerikai Coco Vandeweghe tette, aki – még sohasem látott módon – meccs közben nyilatkozott az ESPN sportcsatorna riporterének, pedig a szabályok szerint a versenyzők csakis a parti után léphetnek kapcsolatba a média képviselőivel.