tenisz;US Open;Serena Williams;Novak Djokovic;

2015-09-10 07:58:00

Djokovic újra dühöngött, Serena elődöntőbe jutott

Egyre közelebb kerül az amerikai nyílt teniszbajnokság fináléjához a világelső Novak Djokovic, aki a negyeddöntőben a spanyol Feliciano Lopezt győzte le négy szettben (6:1, 3:6, 6:3, 7:6). A szerb klasszis ezúttal is dühös volt az elvesztett második játszmát követően – a negyedik fordulóban a teniszütőjét taposta meg –, először levette a felsőjét, aztán az ütőjével elkezdte ütögetni a táskáját, végül ordibálással eresztette ki a gőzt.

"Mindig akadnak dolgok, amiket jobban csinálhatott volna az ember, de végül is legyőztem egy jó formában lévő játékost, aki korábban ügyesen játszott Cincinnatiben, magabiztosan teniszezett, és legyőzött már néhány igazán nagy nevet" – értékelte a világranglistán 19. helyezett Lopez felülmúlásának fontosságát. Djokovic elődöntőbeli ellenfele a US Open címvédője, a horvát Marin Cilic lesz, akit minden alkalommal legyőzött az eddigi tizenhárom találkozójuk során. "Magabiztos lesz, hiszen tavaly itt nyerte meg az első Grand Slam-tornáját. Nagyszerű barátok vagyunk" – méltatta a horvát teniszezőt, aki a negyeddöntőben a francia Jo-Wilfried Tsongát múlta felül.

A nőknél lezajlott a testvérharc, végül Serena Williams három szett (6:2, 1:6, 6:3) alatt nyert Venus ellen. "Nem akarok most itt lenni. Csak le akarok dőlni az ágyamba" – mondta a partit követően Serena. "Mindig is én leszek az idősebbik testvér" – reagált vereségére Venus, aki a 27 találkozóból 16. alkalommal hagyta el vesztesként a pályát a világelső húga ellen.

Serena a legjobb négy között Roberta Vincivel mérkőzik majd meg, az olasz teniszezőnő eddig csak négy vereséget tud felmutatni az amerikaival szemben. Magyarok csak a junior kategóriában maradtak New Yorkban. A wimbledoni bajnok Gálfi Dalma, Stollár Fanny kettős második kiemeltként az első fordulóban 6:2, 6:3-as vereséget szenvedett az amerikai Kayla Day, Sofia Kenin duótól.