kézilabda;Nagy László;MVM-Veszprém;Mikler Roland;Paris Saint-Germain;

2015-11-30 06:59:00

Kitűnő játék, magabiztos siker

Remek játékkal a Veszprém nyerte a csoportrangadót a paris Saint-Germain ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének kilencedik fordulójában. A bakonyiak a sikernek köszönhetően átvették a vezetést az A csoportban.

Rendkívül szigorú biztonsági intézkedések mellett rendezték meg az MVM Veszprém-PSG összecsapását a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. A bejáratoknál gépfegyveres rendőrök ügyeltek a biztonságra. A Veszprém Aréna zsúfolásig megtelt. Nagy Lászlóék óriási üdvrivalgás közepette vonultak a pályára. A franciák "Je Suis Paris" feliratú mezben játszottak, így emlékeztek a november 13-i párizsi terrortámadás áldozataira.

A mérkőzést parádésan kezdte a Veszprém. Kevesebb, mint három perc alatt már három góllal vezetett a PSG ellen, majd a BL-góllövőlistáját vezető Mikkel Hansen kiállítása alatt 6-1-re elhúzott. Mind támadásban, mind pedig védekezésben, no és persze Mikler Roland révén kapusteljesítményben is ellenfele fölé nőtt a bakonyi alakulat, s nyolc perc játék után magabiztos előnyt harcolt ki a magyar csapat. Noka Serdarusic, a vendégek vezetőedzője időt kért. A rövid szünet hatásosnak bizonyult, ugyanis a PSG sorozatban háromszor is betalált, s felzárkózott 10-8-ra, ám ennél jobban nem tudta csökkenteni hátrányát, így a szünetre 16-14-es Veszprém vezetéssel vonulhattak a csapatok.

A második félidőt is remekül kezdték Xavi Sabaté fiai, s hamar 20-15-re elhúztak. A franciák nem tudtak mit kezdeni a remekül játszó Veszprémmel, így a tíz gólig jutó Momir Ilic és a 17 védést bemutató Mikler vezérletével 28-20-ra nyert a hazai együttes, s átvette a vezetést az A csoportban. „Nagyon fontos mérkőzés volt, de a szezon vége még messze van, a jelentős dolgok akkor dőlnek el – kezdte a mérkőzés után Xavi Sabaté, a bakonyiak trénere. – Jók voltunk védekezésben, tudtunk futni, a sok hibánk ellenére vezettünk a félidőben. A második játékrészben a védekezésünk Mikler vezérletével még inkább feljavult. Nem reális az eredmény, a két csapat között nincs ekkora különbség, szerintem ez a két együttes még találkozni fog egymással a Final Fourban.”

Az összecsapás egyik hőse, Mikler Roland a remek védekezést emelte ki. „Ez volt a győzelem kulcsa. Az a hat ember előttem úgy dolgozott, ahogy a nagy könyvben meg van írva. Bízom benne, hogy hosszú távon tudjuk tartani ezt a szintet – fogalmazott a Népszavának a kapus, majd a saját teljesítményéről is szót ejtett. – Nagyon készültem erre a találkozóra. Reméltem, hogy lehetőséget kapok, s úgy gondolom, sikerült élnem vele. Olyan mérkőzés volt, amilyennek megálmodtam.”

A folytatásban sem vár könnyű feladat a Veszprémre. Vasárnap egy másik elitgárda, a THW Kiel vendége lesz. „A német bajnok ellen rendkívül nehéz dolgunk lesz. Nem lehet hibázni, ha csoportelsők szeretnénk lenni” – mondta lapunknak Schuch Timuzsin, a bakonyiak beállója. A másik magyar csapat, a Mol-Pick Szeged szoros mérkőzésen döntetlent játszott a francia Montpellier ellen. A Tisza-partiak szombaton a Rhein-Neckar Löwen otthonába látogatnak.

Eredmények
A csoport
MVM Veszprém-PSG 28-20
Celje-THW Kiel 23-23
Az állás: 1. MVM Veszprém 15 pont, 2. Flensburg-Handewitt 14 (268-237), 3. PSG 14 (283-257), 4. THW Kiel 9, 5. Zagreb 8, 6. Wisla Plock 7, 7. Celje 3, 8. Besiktas 2
B csoport:
Kielce-Vardar Szkopje 23-20
Kolding-Barcelona 28-36
Montpellier- Mol-Pick Szeged 29-29
Az állás: 1. Rhein-Neckar Löwen 13 pont (246-222), 2. FC Barcelona 13 (238-219), 3. Kielce 12, 4. Vardar Szkopje 10 (252-230), 5. Mol-Pick Szeged 10 (231-226), 6. Montpellier 4 (211-231), 7. Kristianstad 4 (255-282), 8. Kolding 2