Barcelona;Gary Neville;Valencia;

2015-12-07 06:54:00

Bombameglepetéssel debütált Gary Neville

A hétközi sajtótájékoztatón megtartott székfoglalójában nem beszélt mellé a Valencia labdarúgócsapatának frissen kinevezett vezetőedzője, Gary Neville. Ő győzni akar, még akkor is, ha az első ellenfélként a legutóbbi szezonban mindent megnyerő -, az elmúlt hónapban remek formában futballozó Barcelona volt az első ellenfél a Mestallában.

A vendégek számtalan helyzetet dolgoztak ki, de gólt csak Luis Suárez tudott szerezni az 59. percben, amellyel sokáig úgy nézett ki, hogy a katalánok könnyedén behúzhatják az újabb három pontot, folytatva novemberi remek formájukat. Azonban a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat: a 86. percben Santi Mina góljával kiegyenlítettek a hazaiak. A lefújásig nem született több gól, így az egykori manchesteri kedvenc ponttal mutatkozott be, mint élvonalbeli vezetőedző. Ám a Barcelona magabiztos előnyének köszönhetően maradt az élen, viszont a Granadában győztes Atlético Madrid kettő pontra megközelítette Luis Enrique alakulatát.

Ahogy a Real Madrid is feljött a gránátvörös-kékek nyakára. A királyi gárda kisebb városi rangadót játszott a fővárosi agglomerációból érkező Getafe ellen. A blancók az első félidőben kiadták minden dühüket a pénteki kupakizárás után, 45 perc alatt eloszlattak minden kételyt a három pont sorsát illetően. Benzema első negyedórában szerzett dupláját Bale és Cristiano Ronaldo toldotta meg, a szünetre 4-0-s előnnyel vonulhatott Rafa Benitez gárdája. A második játékrészben a Megyeri Balázst a kispadján tudó gárda csak szépíteni tudott a 70. percben, Pedro León átadását Alexis váltotta gólra, ezzel a Real 4-1-es győzelmet aratott és bizonyította, hogy az elmúlt hetek negatív történései ellenére továbbra is számolni kell velük.

Primera División, 14. forduló. Szombat. Real Madrid – Getafe 4-1, Granada – Atlético Madrid 0-2, Valencia – Barcelona 1-1, Deportivo – Sevilla 1-1 Betis – Celta Vigo 1-1. Vasárnap. Real Sociedad – Eibar 2-1, Villarreal – Rayo Vallecano 2-1.

Az élcsoport: 1. Barcelona 34 pont, 2. Atlético Madrid 32, 3. Real Madrid 30.