Michelisz Norbert;WTCC;

2016-05-07 07:54:00

Szinte új pályán indulnak Micheliszék

Ugyan hetedik alkalommal látogat el a túraautó-világbajnokság (WTCC) mezőnye Marokkóba, senki sem mondhatja el magáról, hogy ismeri az aszfaltcsíkot. Tavalyhoz képest ugyanis jelentősen megváltozott a pálya vonalvezetése, mely rövidebb és lassabb lett. Egyesek szerint az autók éppen csak elérik majd a 210 kilométer/órás sebességet, ráadásul az aszfaltcsík csupán 53 százalékán lehet teljes gázzal repeszteni.

Ahogy április 24-én, a hungaroringi futamokon mindenki a gyári hondás Michelisz Norbertre, és Zengő Motorsport tehetségére, Ficza Ferencre volt kíváncsi, úgy a versenynaptár egyetlen afrikai helyszínén a Sébastien Loeb Racing pilótájaként hazájában versenyző Mehdi Bennani lesz a sztár. A mogyoródi nyitóviadalt megnyerő marokkói a harmadik helyen áll az összetettben, melyet a citroënes José María López vezet 106 ponttal.

A Magyar Nagydíj első futamának hőse Ficza volt, miután megszerezte a Zengő-istálló első idei pontjait, így jó élményekkel várja a hétvégét. "Soha nem versenyeztem itt, a pálya ugye teljesen más lett, így a szimulátoron sem tudtam gyakorolni" – magyarázta a 19 éves pilóta.

A Hondák és a Ladák plusz súlyát ugyan csökkentették, de az eredmények alapján így is be kell még tenni a japán gyártmányokba plusz 40 kilogrammot, az oroszokba pedig plusz 30 kg-ot. A Citroënek továbbra is 80 kg terhet cipelnek magukkal.

A mai időmérő edzés 16.00 órakor kezdődik, míg a vasárnapi nyitóverseny 13.15 órakor (Tv: M4 Sport, Eurosport 1), a főverseny pedig 18.15 (Tv: Eurosport 1) órakor rajtol.