VB;Szlovákia;jégkorong;Kanada;

2016-05-09 07:51:00

Hoki Vb - Tisztes magyar helytállás

Két vereséggel kezdett a magyar jégkorong válogatott az oroszországi világbajnokság elitkörében, de aligha kell bármelyikért szégyenkeznie Rich Chernomaz szövetségi kapitány együttesének.

Szombaton Szlovákia volt az ellenfél, s együttesünk 4-1-re kapott ki. A Szentpéterváron 2500 néző előtt megrendezett találkozón a papírforma szerint a szlovákok Marcinko találatával megszerezték a vezetést, de hatalmas meglepetésre Banham egyenlíteni tudott a 14. percben. A csoda négy percig tartott, mivel a 18. percben Jurco már északi szomszédainkat juttatta előnyhöz. A második és a harmadik harmadban jórészt védekezésre kényszerült a magyar válogatott, de nincs ebben semmi különös, hiszen a szlovákok válogatottban négy NHL-es és hat KHL-es játékos is szerepel. Amikor legutóbb, 2009-ben a két csapat az élvonalban találkozott, akkor a sokkal esélyesebb szlovákok csak 13 másodperccel a vége előtt ütött góllal nyertek 4-3-ra.

A második, vasárnap lejátszott találkozón a saját szintjén sokáig szenzációsan játszó magyar válogatott 7-1-re kikapott a címvédő és olimpiai bajnok kanadai csapattól. Rich Chernomaz szövetségi kapitány együttese bátran játszott, és Bartalis István révén még gólt is tudott ütni. Sőt, nyílt esély az egyenlítésre is, ám így is igazi szenzáció, hogy az első harmad után csak 2-1-et mutatott az eredményjelző. Ne feledjük, hogy a juharlevelesek a tavalyi vb-n ontották a gólokat, s a döntőben 6-1-re verték az oroszokat. Mindenesetre a második harmadban aztán kiütközött a két csapat közötti különbség, az NHL-sztárokkal teletűzdelt kanadaiak „ijedtükben” négy gólt szereztek mindössze öt perc alatt. A harmadik harmadban alakult ki a 7-1-es végeredmény.

Rich Chernomaz a meccs után azt közölte, megkapta a kért bátor játékot a magyar csapattól. "Fiatal együttesünk van, azt kértem, élvezzük a játékot. Ezt megkaptam, és néhány perctől eltekintve nagyon elégedett vagyok - mondta a magyar válogatott kanadai szakvezetője. Ilyen mérkőzésen fontos lett volna a jó kapusteljesítmény. Sajnos volt egy 5-6 perces szakasz, amikor négy gólt is kaptunk. De hát ez Kanada...” – jelentette ki.