Michelisz Norbert;WTCC világbajnoki futam;WTCC;

Kizárták Micheliszéket

Visszamenőleg kizárták a túraautó-világbajnokság (WTCC) legutóbbi két futamáról, így szerzett pontjaiktól megfosztották az összes Honda-versenyzőt, beleértve a három gyári pilótát – Michelisz Norbertet, Robert Huffot és Tiago Monteirót –, valamint a Zengő Motorsport fiatal tehetségét, Ficza Ferencet.

A Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) úgy ítélte meg, a japán istálló autóinak haspáncéllemeze nem felel meg a szabályok által előírtnak, ezért utólag a magyar és a marokkói versenyhétvégén szerzett pontoktól is megfosztja a Hondát. Michelisz ezzel összesen 33 egységtől esik el. Marrakesh-ben ráadásul a főfutamon csak hondás állt fel a pódiumra. A döntés következtében odaveszne Ficza 2 pontja is, melyet bravúrosan szerzett meg a Hungaroringen.

A Honda állítja, szabályosak az autói, és fellebbezett a döntés ellen. "Abszolút meg vagyunk győződve arról, hogy a padlólemezeink megfelelnek a WTCC műszaki előírásainak" – írja a japán gyártó a közleményében.

Micheliszéknek azonban hétvégén elsősorban a Német Nagydíjra kell figyelniük. A helyszín a "Zöld Pokolnak" becézett Nürburgring, a különleges vonalvezetésű pálya hossza 25,278 kilométer, így csak 3-3 kört tesznek majd meg futamonként. A WTCC ezúttal betéteseménynek számít, ezért már tegnap lezajlott az időmérő edzés, a nyitóverseny pedig ma 11.20 órakor, míg a főverseny 12.45 órakor kezdődik. Mindkét viadalt az M4 Sport közvetíti.

Legjobb hondásként Michelisz a 4. helyen zárt a kvalifikáción, így az első futamot a 6., míg a másodikat a 4. pozícióból várhatja. Ficza 17. lett, míg csapattársa, Nagy Dániel továbbra sem kapott motort. A Citroënnel versenyzők ezúttal is 80 kilogrammal több súlyt cipelnek magukkal. A Honda – mely a szabálytalannak vélt haspáncéllemezzel versenyzik ezúttal is – és a Lada pilótái plusz 40 kg-ot kaptak.