X_Foci Eb 2016;Franciaország;labdarúgó Európa-bajnokság;

2016-06-21 20:26:00

Foci Eb 2016 - Továbbjutott az újonc

Roy Hodgson az előző csoportmeccshez képest több ponton változtatott a felálláson Szlovákia ellen. Kezdőként kapott lehetőséget az angol bajnok Leicester támadója, James Vardy, előnyhöz azonban mezőnyfölényük ellenére sem jutottak az angolok az első felvonásban.

A folytatásban a szlovákok előtt is adódott egy-egy helyzet, jobbára mégis a védekezésre helyezték a hangsúlyt. A hajrában eredménytelenül rohamozó angolok a gólnélküli döntetlennel a csoport második helyén zártak, melynél többre számított Hodgson. „Csalódás a csoport második helye, mivel az élen akartunk végezni. Így is ott vagyunk a legjobb tizenhat között, és azt látva, ahogyan játszunk, egyik válogatottól sem félek.”

B csoport, 3. forduló
Szlovákia–Anglia 0–0
Saint-Étienne, Stade Geoffroy Guichard, 39 051 néző.
Jv.: Velasco Carballo (spanyol)
SZLOVÁKIA: Kozácík – Pekarík, Skrtel, Durica, Hubocan – Mak, Kucka, Pecovsky (Gyömbér, 67.), Hamsík, Weiss (Skriniar, 78.) – Duda (Svento, 57.). Szövetségi kapitány: Ján Kozák
ANGLIA: Hart – Clyne, Cahill, Smalling, Bertrand – Henderson, Dier, Wilshere (Rooney, 56.) – Lallana (Alli, 60.), Vardy, Sturridge (Kane, 76.).
Szövetségi kapitány: Roy Hodgson

Hamar eldőlt a B csoport másik mérkőzése, az orosz-walesi összecsapás: Aaron Ramsey és Neil Taylor találataival már a 20. percben 0-2 állt az eredményjelzőn.

A 67. minutumban alakult ki a végeredmény, amikor Gareth Bale harmadik Eb-mérkőzésén is betalált. Találatával a Real Madrid sztrája a francia Platini, a bolgár Stoichkov, az angol Shearer, a jugoszláv Milosevic, a cseh Baros és a holland Van Nistelrooy mögött a hetedik olyan játékos lett az Eb-k történetében, aki mindhárom csoportmeccsén gólt szerzett, így nem meglepő, hogy elégedetten nyilatkozott a győzelem után.

„A mostani teljesítményünk volt az eddigi legjobbunk a tornán, ahova egyébként sem azért jöttünk, hogy feltöltsük a létszámot. Megnyertük a csoportot, ennél többet egyelőre nem érhettünk el. Várom a következő ellenfelet” – fogalmazott Bale. A mérkőzést követő sajtótájékoztatón az egy ponttal sereghajtó oroszokat felkészítő Leonyid Szluckij bejelentette lemondását.

Oroszország–Wales 0–3 (0–2)
Toulouse, Stadium de Toulouse, 28 840 néző.
Jv.: Eriksson (svéd)
OROSZORSZÁG: Akinfejev – Szmolnyikov, V. Berezuckij (A. Berezuckij, a szünetben), Ignasevics, Kombarov – Mamajev, Glusakov – Szmolov (Szamedov, 70.), Sirokov (Golovin, 52.), Kokorin – Dzjuba. Szövetségi kapitány: Leonyid Szluckij
WALES: Hennessey – Gunter, Chester, A. Williams, Davies, N. Taylor – Allen (Edwards, 72.), Ledley (King, 76.), Ramsey – Bale (Church, 83.), Vokes.
Szövetségi kapitány: Chris Coleman
Gólszerző: Ramsey (11.), N. Taylor (20.), Bale (67.)