X_Foci Eb 2016;Foci Eb 2016;Portugália-Horvátország;

2016-06-26 01:37:00

Foci Eb 2016 - Hosszabbítás után nyolc között Portugália

A portugál válogatott hosszabbításban 1-0-ra legyőzte a horvát csapatot a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság szombat esti nyolcaddöntőjében.

Az első gólhelyzetre a 24. percig kellett várni, és a folytatás is meglepően eseménytelenül alakult. A kaput egyik csapat sem találta el a rendes játékidőben. Amióta ilyen statisztikákat vezetnek, nagy nemzetközi tornán ez még soha nem fordult elő. A játék csak a hosszabbítás második félidejében pörgött fel, a horvátok Perisic révén a 116. percben kihagytak egy nagy helyzetet, majd az ellentámadás végén Quaresma megszerezte a párharc egyetlen találatát. A horvát csapat előtt a hajrában több lehetőség is adódott, de mindegyik kimaradt. Portugália ellenfele Lengyelország lesz a negyeddöntőben. A mérkőzést csütörtökön 21 órától rendezik Marseille-ben.

A franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság nyolcaddöntőjéből szombaton a lengyel, a walesi és a portugál válogatott jutott tovább.

Eredmények:
nyolcaddöntő:
június 25., szombat: Lengyelország-Svájc 1-1 (1-0, 1-1, 1-1) - tizenegyesekkel: 5-4
Wales - Észak-Írország 1-0 (0-0)
Portugália-Horvátország 1-0 (0-0, 0-0, 0-0)