Wimbledon;Novak Djokovic;kiesés;Stan Wawrinka;

2016-07-04 07:50:00

Hullottak a csillagok Wimbledonban

A wimbledoni tenisztorna első hetének végén két sztár is búcsúzni kényszerült. A férfiaknál negyedik helyen kiemelt Stan Wawrinka már a második fordulóban kiesett, majd a világelső Novak Djokovic zúgott ki a harmadik körben. A svájci Wawrinka négy szettben kapott ki a világranglista 165. helyén álló Juan-Martin Del Potrótól.

Az egész teniszvilágot meglepte, hogy már a legjobb 32 között búcsúzott a címvédő Djokovic. A háromszoros győztes (2011, 2014, 2015) szerb játékos az amerikai Sam Querreytől kapott ki egy "kétnapos" mérkőzésen, amely pénteken kezdődött, majd több esőszünettel tarkítva szombaton délután ért véget. A világranglista 41. helyén álló, s remekül szerváló tengerentúli teniszező 7:6, 6:1, 3:6, 7:6-os sikerrel lépett tovább.

A szerb világelső lényegében már pénteken elvesztette a meccset, mert 2-0-s hátrányt szedett össze. Szombaton elvileg még sikerülhetett volna a bravúr számára, s 2-1-re felzárkózott, de gyakran nem volt ellenszere a remekül szerváló amerikai ellen. Djokovic az előző négy Grand Slam-tornát megnyerte, ezeken sorozatban 30 győzelmet aratott. Legutóbb hét éve, a 2009-es Roland Garroson búcsúzott ilyen korán egy GS-versenyen, akkor a német Philipp Kohlschreiber búcsúztatta a harmadik körben.

"Természetesen csalódott vagyok. Egy Grand Slam-tornán kikapni a legfájóbb. De van családom, nem csak a tenisz jelenti az életemet, úgyhogy van mivel elfoglalni magam. Kicsit többet kell majd a teniszen túli dolgokra koncentrálnom, mert sikeres, de fárasztó egy év van mögöttem. Kell egy kis pihenő" – mondta Djokovic a meccs utáni sajtótájékoztatón.

A brit Andy Murray számára óriási esélyt jelent Djokovic kiesése, hiszen végre kiléphet a szerb zseni árnyékából, s saját közönség előtt nyerheti meg Wimbledont. „Novak nagyszerű szériát tudhat maga mögött, ezért mindenki azt várja tőle, hogy minden meccsét megnyeri, ugyanakkor a történelem megtanítja, hogy ez nem történhet meg. Bármikor eljöhet egy olyan nap, amikor az ember nem tudja a maximumot nyújtani, s az ellenfél pedig remek napot fog ki. Ha Querreynek bejönnek a szervái, nagyon nehéz győzni ellene – fejtette ki Murray. – Ahelyett, hogy meglepetésként tekintsünk az eredményre, inkább ünnepelnünk kell mindazt, amit Djokovic elért, mert ez valóban egészen rendkívüli. Számos rekordot állított fel, négy Grand Slamot hódított el, ezeken a tornákon sorban 30 győzelmet aratott. Most nyilvánvalóan rendkívül csalódott, de fantasztikus az, amit az eltelt 12 hónapban produkált” – fejtette ki a brit teniszcsillag.

Az ausztrál Bernard Tomic azt közölte, hogy Querrey egészen fantasztikusan játszott. Ő is úgy látta, hogy Djokovic ezúttal messze volt legjobb formájától. „Úgy vélem, hogy amikor valaki annyi győzelmet arat, mint ő, akkor előfordulhat, hogy már bizonyos találkozókon nehezebben koncentrál az ember. Sam pedig élete meccsét játszotta” – fejtette ki.

A második héten így már csak két korábbi győztes léphet pályára: a hétszeres bajnok Roger Federer, illetve a világranglistán második helyezett Murray.

Serena magabiztosan nyert
A férfiakkal szemben a nőknél továbbra is versenyben van a világelső. A 34 éves amerikai Serena Williams 52 perc alatt lerendezte 3. fordulóbeli mérkőzését, a német Annika Beck – aki a 43. a WTA ranglistáján – ellen két szettben (6:3, 6:0) nyert.
A 6. helyen kiemelt olasz Roberta Vinci és a 11.-ként rangsorolt, svájci színekben szereplő Bacsinszky Tímea számára viszont véget értek a női egyes küzdelmei. Előbbi a korábban Babos Tímeát kiejtő amerikai Coco Vandeweghétől, utóbbi az orosz Anasztaszija Pavljucsenkovától kapott ki két szettben.
Babos a kazah Yaroslava Shvedovával az oldalán tegnap két szettben (6:2, 6:4) legyőzte a Sloane Stephens, Madison Keys amerikai párost.