Wimbledon;Babos Tímea;páros győzelem;

2016-07-06 07:53:00

Wimbledon: Babos tovább szárnyalhat

A Babos Tímea, Jaroszlava Svedova női páros könnyed két szettben, 6-1, 6-3-ra győzte le az Aojama Suko, Ninomija Makoto japán duót a wimbledoni tenisztorna második fordulójában. Az ötödik helyen kiemelt magyar-kazah kettős nyolcaddöntős ellenfele a magyar származású, ám brit színekben versenyző Johanna Konta és az amerikai Maria Sanchez lesz.

Wimbledon, eredmények

Nők:

Babos, Svedova – Suko, Makoto (6:1, 6:3)

V. Williams – Svedova (7:6, 6:2)

Halep – Kerber (5:7, 6:7)

S. Williams – Pavljucsenkova (6:4, 6:4)

Férfiak:

Vesely – Berdych (6:4, 3:6, 6:7, 7:6, 3:6)

Murray – Kyrgios (7:5, 6:1, 6:4)

A 25 esztendős Konta korábban elsősorban egyéniben jeleskedett, a világranglista 19. helyén áll, párosban nincs a legjobb százban. Társa, Sanchez 68., eddig egy WTA- és 16 ITF-tornán maradt veretlen. A párharc győztesére pedig a legnehezebb ellenfél vár, az első helyen kiemelt, egyúttal címvédő Martina Hingis, Sania Mirza duó.

Svedova időközben még egyesben is versenyben volt, a keddi negyeddöntőben viszont vereséget szenvedett az amerikai Venus Williamstől. A női mezőny 34 éves korelnöke 2009 után jutott be újra a legjobb négy közé. A döntőbe jutásért a negyedik kiemelt Angelique Kerberrel meccsel majd.

A férfiak versenyében Tomas Berdych kemény csatában, öt szettben tudta legyőzni Jiri Veselyt. A cseh teniszező negyeddöntős ellenfele a francia Lucas Pouille lesz. A 2013-as győztes Andy Murray három játszmában legyőzte a 15. kiemelt Nick Kyrgiost. Az ausztrál játékos a vereséget követően nagyon csalódottan nyilatkozott. „Az egyik héten nagyon motivált vagyok, hogy eddzek és mérkőzéseket játsszak, míg máskor nem csinálok semmit. Nem ismerek olyan edzőt, aki ezt tolerálná. Utálom a teniszt, de nem tudom, mihez kezdenék nélküle” – tette hozzá.