atlétikai EB;Baji Balázs;

2016-07-10 10:42:00

Országos csúcs! Baji Balázs ezüstérmes az atlétikai Eb-n

Két második helyet értek el a magyar versenyzők a hollandiai atlétikai Eb-n. Spiriev Attila sportigazgató elégedett a teljesítménnyel.

Baji Balázs ezüstérmet nyert 110 méteres gátfutásban az Amszterdamban zajló szabadtéri atlétikai Európa-bajnokság szombati versenynapján. A legutóbbi Eb-n negyedik magyar gátfutó 13.28 másodperces idejével egy századdal megdöntötte saját országos csúcsát, amelyet a délutáni elődöntőben még csak beállított.

Az aranyérmet a francia Dimitri Bascou szerezte meg 13.25 másodperccel. A békéscsabai versenyző a mezőny közepén volt a rajtot követően, de fokozatosan zárkózott fel, fél távnál harmadik volt, aztán feljött a második helyre, de a végül győztes Bascou-t már nem volt esélye utolérni.

Baji a magyar küldöttség második érmét nyerte az amszterdami kontinensviadalon: csütörtökön Márton Anita lett második súlylökésben. A hétpróbázóknál - az európai szövetség honlapja szerint - Krizsán Xénia negyedik, Zsivoczky-Farkas Györgyi ötödik helyen zárt. Az utolsó számban, a 800 méteres síkfutásban Krizsán Xénia 2.11.18 perces idővel megnyerte futamát, míg Zsivoczky-Farkas Györgyi 2:14.14-gyel negyedik lett. Ezzel a futam előtt ötödik Krizsán egy pozíciót javítva 6266 ponttal negyedik, Zsivoczky-Farkas - aki a hetedik helyről lépett előre - 6144 ponttal ötödik helyen zárt.

Kővágó Zoltán hatodik helyen zárta a férfi diszkoszvetők versenyét: a 2004-es athéni olimpia ezüstérmese harmadik dobására érte el a 64,66 méteres eredményt, s még kétszer jutott 63 méter fölé három érvénytelen kísérlet mellett. A Schmelcz Fanni, Kaptur Éva, Kerekes Gréta, Nguyen Anasztázia összeállítású 4x100 méteres női váltó 44.34 másodperces idővel beállította az országos csúcsot, azonban ezzel is lemaradt a döntőről, ugyanis hatodik lett előfutamában.

A sportág szempontjából fontosnak és sikeresnek nevezte a magyar válogatott szereplését az amszterdami atlétikai Európa-bajnokságon Spiriev Attila sportigazgató. "A topversenyzőink hozták magukat, Baji Balázs és Márton Anita teljesítménye magáért beszél, de Krizsán Xénia, Zsivoczky-Farkas Györgyi és Kővágó Zoltán előtt is le a kalappal" - nyilatkozott vasárnap az MTI-nek Spiriev Attila. Hozzátette: rég volt olyan Eb, ahol öt magyar végzett az első hatban.

A sportigazgató hangsúlyozta, a kieső fiatal atléták közül is szinte mindenki helytállt. "A női váltó 34 éves országos csúcsot állított be, a gátas Szűcs Valdó, aki még jövőre is utánpótláskorú lesz és az 1991-es születésű Sipos János 100-on tudott menni egy kört." - mondta, jelezve, olyan tapasztalatokat szereztek a fiatal, tehetséges versenyzők, ami kamatozni fog a jövőben.

Magyarország szokatlanul nagy csapattal, 32 atlétával vett részt az Eb-n.