X_Foci Eb 2016;Portugália;foci EB;

2016-07-10 23:50:00

Foci Eb-döntő - Győzött Portugália!

Portugália nyerte - először - a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokságot, miután a vasárnapi döntőben hosszabbítás után 1-0-ra legyőzte a házigazda francia csapatot a Stade de France-ban. A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

Portugália elvesztette Ronaldót, a labdarúgó Európa-bajnokság párizsi döntőjében a Franciaország-Portugália találkozón az első félidőben nem esett gól. Az első negyed óra enyhén francia fölénye után a legjelentősebb esemény a 18. percben történt, amikor Payet megrúgta Ronaldót, aki ugyan az ápolás után néhány percig visszatért a pályára, de a 23. percben jelezte, hogy nem tudja folytatni a mérkőzést. Ezzel tovább nőttek az amúgy is esélyesnek kikiáltott franciák győzelmi esélyei, ám az első félidő hátralévő része meglehetősen unalmas mezőnyjátékkal telt el.

A második félidő nem hozott változást, sem a játék minőségében, sem a gólok mennyiségében (0-0), legfeljebb az borzolta az idegeket, hogy a franciák a 92. percben nagy helyzetből kapufát lőttek, de a labda kifelé pattant, így jöhetett a kétszer 15 perces hosszabbítás, melynek első tizenöt perce szintén nem hozott gólt.

A hosszabbítás második felében, a 110. percben Eder lövése a jobb alsó sarokban kötött ki, és ez a gól eldöntötte az Európa-bajnokságot. Az a csapat nyert, amely az Európa-bajnokság alatt hét mérkőzést játszva egyetlen egyszer sem tudott nyerni a rendes játékidőben.