Heim Pál Gyermekkórház;műtétek;altatóorvos;

2016-08-04 14:47:00

Elmaradt műtétek a Heim Pálban - Reagált az államtitkárság

Huszonnégy nem sürgős műtétet halasztottak el a Heim Pál Gyermekkórházban az altató orvosok hiánya miatt, egyes műtéteket pedig a Madarász utcai kórházba csoportosítottak át - ezt még Nagy Anikó, a kórház főigazgatója mondta a Vasárnapi Híreknek. Az egészségügyi államtitkárság viszont arról tájékoztatta a Magyar Hírlapot, hogy az intézmény valamennyi beérkező esetet ellátta, így műtéti várólista bevezetésére nincs szükség.

Nagy Anikó, a Heim Pál Gyermekkórház főigazgatója korábban a Vasárnapi Híreknek mondta, hogy nincs az intézményben elég altatóorvos, így bizonyos műtéteket a Madarász utcai kórházba csoportosítanak át, és így a napi öt-hat helyett 15-16 beavatkozást végeznek. A főigazgató elmondta, hogy a nem sürgős, a nyári szünidőre egyeztetett műtétek közül kénytelenek voltak 24-et elhalasztani.

Erre reagált az egészségügyért felelős államtitkárság, szerintük a kórház nem küld el ellátatlanul beteget és a kritikus állapotú betegek ellátása minden szempontból előnyt élvez. A kapacitások átszervezésének köszönhetően a továbbiakban nem kell műtéti időpontokat módosítani, az ellátás zavartalan - írta közleményében az államtitkár a Magyar Hírlap megkeresésére.

Országszerte egyébként az a jellemző, hogy a gyermek szakrendeléseken hónapokat kell várni a szünidő alatt, a gyermekellátás mindenütt problémát jelent a nyári hónapokban. A szabadságolások miatt az éppen dolgozó orvosok, nővérek még inkább túlterheltek, sőt olyan osztályokon is helyettesítenek, ami nem is a szakterületük.

A DK az elmaradt műtétek hírére úgy reagált, hogy az ország állapota folyamatosan romlik, van olyan kórház, ahol már meleg ételre sincs pénz, és orvoshiány miatt a Heim Pál Gyermekkórházban el kellett halasztani 24 tervezett műtétet. Szerintük ideje lenne annak, hogy a miniszterelnök "ne tartsa magát felsőbbrendűnek", és addig egyetlen fillért se költsenek a budai Várba költözésre, amíg az állam nem képes ellátni az alapvető feladatait.

Az MSZP érdemi forrásemelést sürget az egészségügyben, a szocialisták a jelenlegi ciklus végéig 600 milliárd forintos többlettámogatást szorgalmaznak, amelynek kétharmadát fizetésemelésre fordítanák. Szerintük mindez csökkenthetné az egészségügyi dolgozók külföldre vándorlását, a legfrissebb felmérések szerint ugyanis az érintettek nem feltétlenül az alacsony bérek, hanem sokszor inkább a nem megfelelő munkakörülmények miatt hagyják el az országot - írták.