Ferencváros;NB I;Újpest;rangadó;11. forduló;

2016-09-26 07:50:00

Labdarúgó NBI - Érzelmek hullámvasútján

Fordulatos, gólgazdag mérkőzést követően osztozott meg a pontokon a Ferencváros és az Újpest a labdarúgó NB I szombat esti rangadóján. A 11. fordulóban ismét nyert, s megőrizte listavezető pozícióját a Vasas, a tabella utolsó helyén szerénykedő diósgyőri csapatnál ugyanakkor több játékos visszaadta a mezét az újabb vereséget követően.

A háromhetes szünet előtti forduló kérdése volt, hogy az utóbbi héten két vereséget elszenvedő Vasas megőrzi-e éllovas pozícióját a folytatás előtt, illetve az is, hogy tud-e újat mutatni a hétközi körben a tabella utolsó helyére visszaeső diósgyőri csapat. S akkor még nem is beszéltünk a derbiről…

Az Illovszky-stadionba kilátogatók az első játékrészben talán már lemondtak az elsőségről, hiszen a Mezőkövesd abszolút tartotta a lépést a listavezető hazai egylettel. A fordulatot egy közelről értékesített lehetőség jelentette, majd a gólszerző Ádám Martin a szünet után is eredményes tudott lenni, így újra felszabadultan, teher nélkül futballozhattak a házigazdák. A vendégeket dicséri, hogy 3-0-nál is megvoltak a lehetőségeik, újabb gólnak azonban a tetszetősen játszó vendéglátók örülhettek: a vége 4-0 lett, a Vasas a pontvadászat első harmadánál vezeti a bajnokságot.

Kevésbé volt ünnepi a hangulat Miskolcon. A DVTK a Debrecen ellen is gyengén és eredménytelenül futballozott, különösen az első 45 percben. „Az biztos, az első félidővel nem tudok elszámolni. Az utóbbi idők játéka után kijön sok ezer ember a stadionba, és szurkol a csapatnak, és mégis lemegy úgy 45 perc, hogy nincs egy szabálytalanság, nincs egy keményebb belépő, és nem látszik, hogy melyik a hazai csapat – összegzett Horváth Ferenc, a DVTK vezetőedzője. – Nagyon nehéz azonosulnom azzal, hogy a csapatom úgy játszik, mint egy lánycsapat. Ezek után jött a második félidő, ahol teljesen más DVTK-t láthattunk, egy olyat, amelyik az életéért futballozik, ahogy a nulladik perctől kellett volna – idézi a szakembert a klub honlapja.

Az elégedetlen hazai szurkolók közül a lefújást követően többeket a biztonsági szolgálat embereinek kellett megfékezni, amikor a vert sereg tagjai kimentek a drukkerekhez. Eleget téve az elégedetlenkedők kérésének, több labdarúgó visszaadta a mezét: talán a borsodiaknak jön a legjobbkor a bajnoki szünet.

A bajnokság első periódusát fővárosi rangadó zárta: hat gólt, hazai szinten kiemelkedő nézőszámot és a pártatlan szemlélő számára is érdekes, fordulatos összecsapást hozott a zöldek és a lilák derbije. Az 1-0-nál még vezető, majd 1-3-ról egyenlítő Ferencváros trénere, Thomas Doll érthetően sokallta a bekapott három gólt. „Ebben a szezonban túl sok gólt kapunk… A Vasas és a Mezőkövesd ellen kettő-kettő, az Újpest ellen három… Ez az, ami nagyon idegesít. Egy-hármas eredménynél nagyszerű morális tartást tanúsított a csapat.” – idézi a trénert az FTC honlapja.

Miután a második játékrész elején, kétgólos előnye birtokában az ellenfél fölé emelkedett az Üllői úton 1994 után újra háromszor eredményes Újpest, a gárdát felkészítő Nebojsa Vignjevic nem tudott maradéktalanul örülni a bajnokcsapat otthonában végül megszerzett pontnak. „Nem vagyok elégedett a döntetlennel, ezt a meccset meg kellett volna nyernünk. A 3-1-es vezetésünk tudatában elkezdtünk teljesen máshogy futballozni, mint addig, és ennek hamar meg is lett a következménye. A mai összecsapás egy különösen fájdalmas lecke volt a játékosaimnak arról, hogy a győzelemhez 90 percen keresztül kell koncentrálni.”

A kluboknak lesz ideje kielemezni az első harmad történéseit, a nemzeti válogatott közelgő világbajnoki-selejtezője miatt ugyanis hetekig az utolsó játéknap volt a szombati az élvonalban. A bajnokság október 15-én, a 12. fordulóval folytatódik.