Shanghaj;Michelisz Norbert;WTCC-világbajnoki sorozat;második hely;

2016-09-26 07:51:00

Michelisz Norbert második Sanghajban

Michelisz Norbert a második helyen végzett a túraautó-világbajnoki sorozat sanghaji versenyhétvégéjének első futamán, míg a főversenyen 11. lett.

A magyar pilóta a fordított rajtrácsos futamot a második pozícióból kezdhette meg, és bár nem a legjobban kapta el a rajtot, az első kanyar után már az élre állt. Tom Chilton ugyan szorongatott, de Michelisz meg tudta tartani a pozícióját.

John Filippi került szendvicsbe, amely után rossz helyen állt meg az autója, így be kellett küldeni a biztonsági autót. Az újraindulás után is biztosan őrizte első helyét Michelisz, a mögötte haladók inkább egymással csatáztak.

Az utolsó három körhöz érve Thed Björk érte utol Micheliszt, a svéd a Volvo első futamgyőzelméért küzdött. Nagy csata kezdődött, több kanyarban is egymás mellé került a két autó, de egészen az utolsó kanyarokig nem változott a sorrend. Az utolsó hosszú egyenesben aztán már nem volt ellenszer Björkkel szemben, nagy volt a sebességkülönbség, ráadásul a harcban le is tört Michelisz hátsó lökhárítója. A célegyeneshez érve még Yvan Mullerre is figyelni kellett, de meglett a második hely.

A főversenyen Michelisz a kilencedik helyről indulhatott, de hamar visszaesett két pozíciót, ráadásul a rivális Tiago Monteiro is elé került. Ez a futam már nem tartogatott annyi izgalmat, a Citroënek kisajátították maguknak a dobogót, és Michelisz sem tudott feljönni pontszerző helyre.

A három gyári hondás különversenyében a magyar pilóta Sanghajban ugyan megelőzte Rob Huffot, de Tiago Monteiro még mindig előtte van.

A Zengő Motorsport versenyzői közül Ficza Ferenc egy 14. és egy 16., Nagy Dániel pedig egy 15. és egy 18. hellyel gazdagodott.

A következő futamokat Thaiföldön rendezik november 4-én és 5-én.