Premier League;Manchester City;Chelsea;14. forduló;

2016-12-05 06:55:00

Balhé a rangadón

Hiába vezetett a Manchester City a Chelsea ellen az angol labdarúgó-bajnokság 14. fordulójának rangadóján, a londoni kékek csakúgy, mint egy héttel korábban a Tottenham elleni városi derbin, fordítani tudtak. Antonio Conte csapata zsinórban nyolcadik bajnokiját nyerte meg, s továbbra is listavezető.

A mérkőzés hajráját azonban beárnyékolta Sergio Agüero és Fernandinho kiállítása. Az összecsapás 97. percében az argentin támadó térden talpalta az ellenfél védőjét, David Luizt. Kisebb csetepaté alakult ki, a brazil középpályás pedig torkon ragadta Cesc Fábregast, s átlökte a reklámtáblákon. Mindkettejüknek villant a piros, a City kilenc emberrel fejezte be a találkozót.

Az Arsenal hozta a kötelezőt, a West Ham otthonában aratott gólzáporos győzelmet, melyből Alexis Sánchez három találattal vette ki a részét, így immáron a chelsea-s Diego Costával holtversenyben 11 góllal vezetik a góllövőlistát. A Tottenham az Arsenalhoz hasonlóan ötöt gurított a Swansea-nak, a klubbal a napokban szerződést hosszabbító Harry Kane kétszer villant. Folytatódott a bajnoki címvédő Leicester City vesszőfutása, ezúttal a forduló előtt még utolsó helyezett Sunderland otthonában szenvedett vereséget. A győztes sikerének köszönhetően a 18. pozícióba lépett előre.

Premier League, 14. forduló. Manchester City-Chelsea 1-3, Crystal Palace-Southampton 3-0, Stoke-Burnley 2-0, Sunderland-Leicester City 2-1, Tottenham-Swansea 5-0, West Brom-Watford 3-1, West Ham-Arsenal 1-5, Bournemouth-Liverpool 4-3, Everton-Manchester United 1-1.

Az élmezőny. 1. Chelsea 34 pont, 2. Arsenal 31, 3. Liverpool 30.