Premier League;18. forduló;

2016-12-27 06:51:00

Chelsea: klubrekord kipipálva

Karácsonykor sem talált legyőzőre az angol labdarúgó-bajnokság listavezetője, a Chelsea, Antonio Conte csapata így továbbra is megnyugtató előnnyel vezeti a pontvadászatot. A címvédő Leicester ismét kikapott a tegnapi fordulóban.

A briteknél hagyományos december 26-i játéknap pontosztozkodással kezdődött: a Watford és a sajtónak adott nyilatkozatai miatt angol szövetségi kapitányként a nyáron néhány hónap alatt „megbukó” Sam Allerdyce által először irányított Crystal Palace 1-1-s döntetlent játszott egymással kora délután.

Délután aztán pályára léptek az éllovasok is. Az eltiltását töltő 13 gólos házi gólkirály, Diego Costa távollétében is támadó felfogásban kezdett a tizenegy mérkőzést számláló győzelmi szériát maga mögött tudó Chelsea a vendégként nyolc meccs alapján csak egyszer nyerő Bournemouth ellenében. A londoniak részéről az első említésre méltó lehetőséget Pedro alakította ki, aki a felezővonaltól érkező kiugratás után lőtt kapura el. A sarokrúgás már kevésbé volt veszélyes, hiszen Fabregas szöglete a védők közé érkezett, akik kitessékelték a labdát a kapu elől. A 21. percben újra Pedro volt aktív: ekkor a spanyol támadó továbbította a szélről a játékszert Hazardnak, aki azonban nem érhette el a kapu előtt elsuhanó labdát.

Néhány perccel később Boruc is hiába nyújtózkodott, nem tudta hárítani Pedro lövését: az igencsak agilis játékos két védő között vette át a Fabregastól kapott labdát, majd helyezte azt a kapu bal felső sarkába a tizenhatos vonaláról (1-0).

A gól után is jobbára a Chelsea alakított ki helyzeteket, valódi gólveszéllyel azonban egyik hazai próbálkozás sem kecsegtetett. Pedro mellett különösen Hazard játékát lehet kiemelni. A sokpasszos játékkal labdabirtoklásra törekvő házigazda előnye mindazonáltal megérdemelt volt a leginkább rögzített szituáció után helyzetbe kerülő vendégcsapattal szemben.

A második játékrész 49. percéig eseménytelenül csordogált a játék, mígnem a vendégek játékosának, Simon Francisnek a büntetőterületen belüli szabálytalansága miatt tizenegyest ítélt a játékvezető. A büntetőt az elvetődő kapussal ellentétes irányba, jobbra célzó Eden Hazard váltotta gólra (2-0).

Az immáron megnyugtató fór birtokában építkező pályaválasztó némileg ráült az eredményre, szemben a vendég együttest erősítő Benik Afobe-val, aki a 73. percben gyakorlatilag a kihagyhatatlant hagyta ki. Nem sikerült szépíteni később sem, a Chelsea részéről viszont Pedro a 93. percben egy saját térfeléről induló szóló végén megszerezte önmaga második, csapata harmadik gólját is (3-0).

Diadalával a Chelsea immáron 12 találkozóra nyújtotta győzelmi szériáját, s rendületlenül „üldözi” az Arsenal 2002-ben felállított vonatkozó rekordját: a városi rivális klub akkor 14 mérkőzésen keresztül gyűjtött mindig három pontot.

Az utóbbi két bajnokiját elveszítő Arsenal egyébként hiába birtokolta jóval nagyobb arányban a labdát a West Bromwich csapatával szemben, a szürke játékot hozó mérkőzésnek csak a végjátékában, a 88. percben tudott gólt szerezni vendéglátóként. A sikerükkel továbbra is az élmezőnyhöz tartozó londoniak Mesut Özil és Olivier Giroud összjátékának – illetve utóbbi fejesének – köszönhetik a győzelmet.

A 18. forduló eredményei: Watford-Crystal Palace 1-1, Arsenal-West Bromwich 1-0, Burnley-Middlesbrough 1-0, Chelsea-Borunemouth 3-0, Leicester-Everton 0-2, Manchester United-Sunderland 3-1, Swansea-West Ham 1-4, Hull-Manchester City 0-3.

Az angol élvonalbeli bajnokság aktuális játéknapja ma a Liverpool-Stoke, holnap a Southampton-Tottenham Hotspur összecsapással folytatódik.