Doha;győzelem;Novak Djokovic;

2017-01-09 06:52:00

Djokovic visszavágott

A címvédő Novak Djokovic nyerte az 1,2 millió dollár (365 millió forint) összdíjazású dohai keménypályás férfi tenisztornát, miután a vasárnapi döntőben, nagy csatában 6:3, 5:7, 6:4-re legyőzte a világelső Andy Murrayt.

Az első szett a világranglistán második Djokovicé lett, viszonylag simán, s úgy tűnt, két játszmában hozza a mérkőzést, miután a második felvonásban, 5:4-nél háromszor is meccslabdához jutott. Murray azonban hárított, és nemcsak a szetten belül, hanem sorozatban három játékot nyerve a játszmákat tekintve is egyenlített. A döntő játszma közepén a szerb teniszező ismét brékelt, újra 5:4 lett a javára, de ezúttal már nem hibázott, s negyedik mérkőzéslabdáját értékesítve, 2 óra 54 perc elteltével megnyerte a 2017-es év első csúcstalálkozóját.

Az olimpiai bajnok skót 28 megnyert tétmeccs után kapott ki újra, egyben nem sikerült sorozatban a hatodik tornáján is győznie. Legutóbb szeptember 7-én vesztett, akkor az US Open negyeddöntőjében kapott ki a japán Nisikori Kejtől. A két klasszisnak ez volt a 36. egymás elleni mérkőzése. A párharcot a szerb magabiztosan vezeti – a mostani sikerrel 25-11 a mérlege Murray ellen –, s lélektanilag is fontos lehet a siker Djokovicnak, legutóbbi találkozójukat a világelső nyerte a világbajnokság döntőjében.