Franciaország;győzelem;férfi kézilabda-vb;Magyarország-Chile;

2017-01-16 20:37:00

Kézilabda - A győzelem a lényeg

Végig vezetve, 34-29 arányban győzedelmeskedett Chile ellen, így megszerezte első világbajnoki pontjait a magyar férfi kézilabda-válogatott a franciaországi torna harmadik fordulójának hétfői játéknapján.

A szombati, Horvátországgal szemben telt ház előtt vívott csoporttalálkozóval ellentétben hétfőn gyér számú érdeklődő előtt indult útjára a labda a roueni Kindarenában. A második találkozóhoz hasonlatosan ezúttal is biztos volt, hogy magyar részről nem léphet pályára a keretből is kikerülő csapatkapitány, Nagy László. A szomszédokkal szembeni találkozóval ellentétben viszont kezdetben Chile legjobbjainak nem Mikler Rolanddal, hanem Fazekas Nándorral kellett farkasszemet nézni a támadásaiknál. Azaz kellett volna, ugyanis eleinte a játék sokkal inkább a chilei kapu előtt zajlott: egy-egy hiba után Iman Dzsamali révén szerzett előnyt, majd Juhász Ádám két találatával lépett el három góllal Magyarország.

A pontatlanul, több labdaeladással, ziccert hibázva kezdő dél-amerikaiak Baeza szépítőgólja után kihasználták a magyar támadóhibát, Frelijj révén 4-2-re alakították az állást. Később Császár hetese és Ligetvári szép lövése újra megnyugtató fórt eredményezett, a chilei válogatott pedig a későbbiekben is képtelen volt tartani a lépést. A 13. percben Ligetvári Patrik kiállításakor sem táltosodott meg az ellen: alighogy újra kiegészült a zöld mezes magyar csapat, Dzsamali bombái után a félidő felénél már 12-8 állt az eredményjelzőn.

A játékrész hajrájához közeledve bár nem jöttek fel a chileiek, percekig tartó magyar gólcsend következett. A 26. percben Xavier Sabaté szövetségi kapitány ezért időt kért, csapata pedig három gólt dobott még a hátralévő időben, így 17-14-nél vonulhattak pihenőre a felek.

A térfélcserét követően a vasárnap családi okokból Magyarországra, majd hétfőre a társakhoz visszautazó Mikler védte a magyar kaput. Erwin Feuchtmann góljára Ancsin Gábor válaszolt, majd Juhász és Lékai volt eredményes. Közben Ligetvári mezrángatásért ismét lement két percre, az emberfórt kihasználó Chile pedig feljött kettőre. Ekkor Ancsin percei következtek: a Telekom Veszprém játékosa röpke 10 perc alatt az ötödik gólját lőtte, így a vele szemben tehetetlen rivális vezetőedzője, Mateo Garralda nem tehetett mást, időt kért. A szusszanásnyi szünet annyiban megtörte a magyarok és Ancsin lendületét, hogy az újrakezdés után az átlövő „kiérdemelt” egy kétpercest – történt mindez 24-21-nél a 41. percben.

A folytatásban Ligetvárit harmadszor is leküldték két percre, aki így kipontozódott, az emberelőnyös szituációval pedig igyekeztek élni a chileiek: a 47. percben egy betörés után Salinas lőtt szépen a jobb alsóba, felhozva csapatát 27-25-re. Ekkor a keretbe Nagy László helyett visszahívott Gulyás Péter beállóból a léc alá lőve hűtötte le a kedélyeket, háromgólos magyar előnynél, újabb Garralda-féle időkéréssel vette kezdetét a véghajrá.

Az 51-től az 55. minutumig újfent átmeneti zavar, góltalan időszak következett, Magyarország első idei vb-pontjai azonban nem forogtak veszélyben, hiszen később Császár, Dzsamali, Bánhidi és Juhász is betalált még. A végeredmény összességében megfelel a játék képének, a siker ellenére viszont nem dőlhet hátra a magyar együttes, van még hova fejlődni. Magyarország számára a negyedik fordulóval szerdán, Szaúd-Arábia ellen folytatódik a vb.

A C csoport hétfői programja
Magyarország-Chile 34-29
A csoport állása a hétfői magyar mérkőzés után: 1. Németország 4 (2 mérkőzés után 62-37-es gólkülönbséggel), 2. Horvátország 4 (2, 59-51), 3. Fehéroroszország 2 (2, 57-58), 4. Magyarország (3, 85-87), 5. Chile (3, 75-95), 6. Szaúd-Arábia 0.
Magyarország-Chile 34–29 (17–14)
Játékvezetők: Buallusa, Henisszi (tunéziaiak)
Magyarország: Fazekas – Harsányi 1, Balogh Zs. 1, Császár 4 (4), Bánhidi 4, Dzsamali 7, Juhász Á. 5. Csere: Mikler (Kapus), Szöllősi Sz., Schuch, Ligetvári 1, Lékai 5, Bodó 1, Zubai, Gulyás 2, Ancsin 3. Szövetségi kapitány: Xavier Sabaté
Chile: Oliva – Baeza 3, R. Salinas 6, Emil Feuchtmann 2, Frelijj 3, Erwin Feuchtmann 9 (3), Ceballos 2. Csere: García (kapus), Donoso, E. Salinas 4. Szövetségi kapitány: Mateo Garralda
Kiállítások: 10, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/4