Manchester City;

2017-01-21 06:51:00

Végképp kiszáll a Manchester City?

Az angol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának fő kérdése, hogy a ma este pályára lépő Manchester City életben tudja-e tartani reményeit a végső győzelemre. Pep Guardiola együttese legutóbbi három bajnokiján csupán egyetlen pontot gyűjtött, ráadásul legutóbb az Everton vendégeként szenvedett kijózanító, 4-0-s vereséget.

A manchesteri kékek hátránya immár 10 pont a listavezető Chelsea-vel szemben, s ezúttal sem számíthatnak könnyed mérkőzésre, hiszen a második Tottenham a következő ellenfél. Az ősszel a Bajnokok Ligája-szereplés miatt hullámzó teljesítményt nyújtó Spurs magára talált, s mióta a nemzetközi kupasorozat szünetel, zsinórban hetedik bajnoki sikerére készül. Amennyiben a City nem tud nyerni, ponthátránya igencsak tetemesre nőhet.

Könnyebbnek ígérkező feladat vár a harmadik Liverpoolra: a vörösök a sereghajtó Swansea-t látja vendégül. A walesi vendégek egy körrel ezelőtt az Arsenaltól kaptak méretes zakót, ezúttal sem számíthatnak sok jóra. Az említett ágyúsok a Burnleyt fogadják. Az újonc kiscsapat meglepően jól teljesít, ám az éremesélyesektől eddig jobbára vereséget szenvedett. A Chelsea a kiesőzónában tanyázó Hull City ellen folytathatja menetelését, míg az utóbbi hetekben győzelmeket halmozó Unitednek a Stoke vendégeként kellene begyűjtenie a három pontot.

Premier League, 22. forduló. Szombat. Liverpool-Swansea (Tv.: Spíler Tv 13.30), Bournemouth-Watford, Crystal Palace-Everton, Middlesbrough-West Ham, Stoke-Manchester United (Tv.: Spíler Tv 16.00), West Brom-Sunderland, Manchester City-Tottenham (Tv.: Spíler Tv 18.30). Vasárnap. Southampton-Leicester (Tv.: Spíler Tv 13.00), Arsenal-Burnley (Tv.: Spíler Tv 15.15), Chelsea-Hull City (Tv.: Spíler Tv 17.30). Az élmezőny. 1. Chelsea 52 pont, 2. Tottenham 45 (43-14), 3. Liverpool 45 (49-24).