Manchester City;Bajnokok Ligája;Atlético Madrid;Leicester City;

2017-02-21 23:42:00

Bajnokok Ligája - Sztárcsatárok a főszerepben

A labdarúgó Bajnokok Ligája idei kiírásának egyik legfordulatosabb mérkőzésén szerzett előnyt a hazai közönsége előtt játszó Manchester City a Monacóval szemben. A másik keddi párharcot vendégként az Atlético Madrid nyerte. Szerdán újabb két nyolcaddöntővel folytatódik a sorozat: talán nem túlzás kijelenteni, hogy a Leicester City idényének megmentése lehet a tét Sevillában.

Az utóbbi hetekben mellőzött Sergio Agüero újra kezdőként kapott bizalmat a vendéglátó színeiben, míg – ezúttal a Monaco mezében – Radamel Falcao ismét Manchesterben lépett pályára. A dél-amerikai sztárcsatárok később a gólokkal sem maradtak adósak. Az őrületet Sterling 26. percben szerzett vezetőgólja nyitotta, eztán következett Falcao és a vendégek néhány perce: a kolumbiai a 31. percben egalizált, Kylian Mbappe pedig a 40. percben már előnyhöz juttatta a franciákat. A térfélcserét követően sem lanyhult az iram, az 50. percben ismét Falcao találhatott volna be, gyatrán elvégzett büntetője azonban Caballero kezében végezte. "Közte kettő" helyett az 58. percben szerzett Agüero-góllal 2-2 lett, itt azonban még nem volt vége: Falcao 4 perccel később pazar mozdulattal emelt át a City kapusa felett. Erre Agüero a 71. minutumban válaszolt, a kétgólos City-sikert pedig Leroy Sané biztosította be a hajrában. A francia bajnok és az angol sztárcsapat 5-3-ről folytatódó visszavágója igazi csemegének ígérkezik.

A másik keddi mérkőzésen valószínűleg nemcsak a győzelem, hanem a továbbjutás is eldőlt már az első játékrészben: az Atlético Madrid Niguez és Griezmann góljaival korán kétgólos szerzett vezetést a Bayer Leverkusen otthonában. Noha a második 45 percben kétszer is betalált a Leverkusen, még két ízben így tett az Atlético is; a négy kapott gól soknak tűnik a madridi visszavágót megelőzően.

A mai kínálatot fürkészve meglehet már a BL ma esti nyolcaddöntőjében, a Sevilla ellen véget ér a tavaly óriási meglepetésre bajnokságot nyerő Leicester City hihetetlen története. Kár kertelni: pocsék formában van a hónapokkal ezelőtt még a világraszóló diadalt ünneplő, szerda este az Európa-liga címvédő otthonában vendégszereplő Leicester. A „rókák” a brit futballt jellemző karácsonyi hajtás közepette is rosszul álltak, ami viszont az idén eddig történt velük, az minden várakozást alulmúl. Claudio Ranieri tanítványai az évet döntetlennel kezdték, azóta pedig öt bajnoki mérkőzést veszítettek el – az már csak „hab a tortán”, hogy gólt a Chelsea, a Southampton, a Burnley, a Manchester United és a Swansea ellen sem értek el. Ha mindez nem volna elég, a bajnokhoz méltatlan bajnoki szereplés mellé kupakiesés párosult: szombaton a harmadik ligában szerénykedő Millwall otthonában maradt alul a Leicester.

A mára a húszcsapatos élvonal 18., már kiesést érő pozíciójától is csupán egy pontnyira található címvédő egyetlen mentsvára a BL lehet. Az előzmények némileg reménykedésre adnak okot, hiszen a csoportkörből egy Porto ellen elszenvedett 5-0-s vereségen kívül meggyőző teljesítménnyel, csoportelsőként kvalifikált a legjobb 16 közé az együttes.

Sevilla mégis más terep lesz. Az andalúzok nem panaszkodhatnak az aktuális formára, ráadásul saját pályájukon többnyire otthon érzik magukat: a 2016/2017-es szezonban a Ramón Sánchez Pizjuánról elnevezett arénából a bajnokságban kizárólag a Barcelona, a BL-ben pedig csak a Juventus távozott győztesként. Ami külön felértékeli a nyolcaddöntő első felvonásának jelentőségét, az az, hogy a BL őszi idényében kivétel nélkül kapott gól nélkül teljesítette az idegenbeli túrákat a Sevilla. Magyarán: az eddigiek alapján akár egy kisebb különbségű vereség is szertefoszlathatja a Premier League bajnokának reményeit, a Leicester hívei mégis sokkal inkább egy kijózanító pofonnal felérő fiaskótól félnek.

Hogy a játéknap másik találkozóján vendégszereplő olasz listavezető Juventustól mennyire tartanak Portugáliában, az talány, tény viszont, hogy a Porto stadionjában, ebben a BL-szezonban még nem ünnepelhetett rivális. „A Dragão (Estádio do Dragão a Porto stadionjának a teljes neve – a szerk.) jelentheti a különbséget szerdán. A csapatunk otthon egészen más szellemben képes futballozni” – nyilatkozta a La Repubblica című olasz lapnak Danilo Pereira, a portugálok alapembernek számító védekező középpályása. – A Porto és a Juventus két különböző klub, azonban az ambícióink azonosak – utalt már nyilvánvalóan a következő körbe jutásra Pereira.

Nos, ezt a célt legutóbb 2015-ben az a Porto teljesítette, amely a főtáblára jutásért augusztusban a szintén olasz AS Romát búcsúztatta. Már csak ezért sem árt résen lenni a torinói együttesnek, viszont sokkal valószínűbb, hogy ebben a párosításban a továbbjutás kérdése csupán a visszavágón dől el.