Premier League;Chelsea;26. forduló;

2017-02-27 06:56:00

Ötödször kupagyőztes a United

A Manchester United és a Southampton mérkőzéseinek kivételével teljes fordulót rendeztek a hétvégén az angol labdarúgó-bajnokságban (Premier League).

Nevezettek távolmaradása igazolt volt: a csapatok a Ligakupa fináléjában voltak érdekeltek. Az aranycsatát végül Ibrahimovic két találatának (is) köszönhetően 3-2-re a manchesteriek nyerték, így ötödik alkalommal hódították el kupát.

A finálé „árnyékában" a liga listavezetője, a Chelsea folytatta menetelését, s ha nem is könnyen, de 3-1-re legyőzte szombaton a Swansea együttesét. Antonio Conte, a csapat trénere ezzel újabb rekordot döntött, ugyanis korábban egyetlen edző sem nyert annyi PL-meccset 26 forduló után, mint ő (szám szerint húszat). A londoni együttes mostani sikerével már öt veretlenül megvívott bajnokinál jár, s legutóbbi 21 bajnoki meccsén mindösszesen egyszer hagyta el vesztesen a pályát.

Az üldöző Tottenham a Stoke elleni sikerével a második helyre lépett előre, ugyanis a közvetlen riválisai közül az Arsenal és a Manchester City sem lépett pályára.

Premier League, 26. forduló. Szombat: Chelsea-Swansea 3-1, Crystal Palace-Middlesbrough 1-0, Everton-Sunderland 2-0, Hull City-Burnley 1-1, West Brom-Bournemouth 2-1, Watford-West Ham 1-1. Vasárnap: Tottenham-Stoke 4-0. Hétfő: Leicester City-Liverpool (Tv.: Spíler Tv 21.00). A Southampton-Arsenal és a Manchester City-Manchester United mérkőzést elhalasztották.

Az élmezőny. 1. Chelsea 63 pont (26 mérkőzés után), 2. Tottenham 53/26, 3. Manchester City 52/25.