Premier League;29. forduló;

2017-03-20 06:54:00

Gödörben az Arsenal

Meglepő eredménnyel indult az angol labdarúgó-bajnokság 29. fordulója, ugyanis az Arsenal 3-1-es vereséget szenvedett a West Brom otthonában. Az ágyúsok a fájó Bajnokok Ligája-fiaskó mellett a Premier League-ben is összezuhantak, legutóbbi öt meccsükön negyedszer kaptak ki.

Mindez 1995 óta először fordult elő a londoniakkal. Arsene Wenger, a klub menedzsere az összecsapás utáni sajtótájékoztatón elmondta, döntött jövőjéről, s hamarosan mindezt megosztja a nyilvánossággal. A csapatot 21 éve irányító francia tréner várhatóan átadja a stafétabotot.

A Chelsea eközben megállíthatatlanul nyeri a mérkőzéseit, ezúttal a Stoke volt a kékek áldozata. Antonio Conte csapata így egyre közelebb kerül a klub történetének hatodik bajnoki címéhez.

A BL-ben egyedül állva maradt Leicester City Claudio Ranieri távozása óta szárnyal, negyedik tétmérkőzését is megnyerte Craig Shakespeare-rel. Az Everton méretes zakót mért a Hull Cityre, a duplázó Romelu Lukaku pedig immáron egyedül vezeti a góllövőlistát.

Komikus góllal biztosította be idegenbeli sikerét a Manchester United: a 93. percben Victor Valdés, a hazaiak kapusa egy ártalmatlan hazaadásnál elcsúszott, így Valenciának csak az üres kapuba kellett továbbítania a labdát.

Premier League, 29 forduló: West Brom-Arsenal 3-1, Crystal Palace-Watford 1-0, Everton-Hull City 4-0, Stoke-Chelsea 1-2, Sunderland-Burnley 0-0, West Ham-Leicester 2-3, Bournemouth-Swansea 2-0, Middlesbrough-Manchester United 1-3, Tottenham-Southampton 2-1, Manchester City-Liverpool 1-1.

Az élmezőny: 1. Chelsea 69 pont/28 mérkőzés, 2. Tottenham 59/28, 3. Manchester City 56/28.