Oroszország;győzelem;U17-es labdarúgó-válogatott;

2017-03-24 06:53:00

Szoboszlai a megmentő

A magyar U17-es labdarúgó-válogatott Szoboszlai Dominik két szabadrúgásával 2–1-re legyőzte az orosz nemzeti csapatot, így életben tartotta esélyét, hogy kijusson a májusi, Horvátországban rendezendő korosztályos Európa-bajnokságra.

Danyil Prucev góljával az oroszok szerezték meg a vezetést, a magyarok viszont remekül hajráztak. Szoboszlai mindkétszer szabadrúgásból talált az ellenfél hálójába, előbb a 73., majd a 83. percben. Utóbbi az összecsapás hosszabbításának harmadik percében született, ebben a korosztályban 2x40 perces meccseket játszanak.

Szélesi Zoltán csapatának rendkívül fontos volt, hogy mindhárom pontot megszerezze tegnap, ugyanis kedden Izraeltől 1-0-s vereséget szenvedett. A kvartett másik mérkőzésén Norvégia könnyedén, 3–0-ra legyőzte Izraelt. A csoportból az első kettő jut tovább, az utolsó találkozót vasárnap játsszuk a skandinávokkal.

Az állás: 1. Norvégia 4 pont, 2. Izrael 3, Magyarország 3, Oroszország 1.