Paris Saint-Germain;férfi kézilabda BL;Mol-Pick Szeged;Telekom-Veszprém;

2017-04-24 07:52:00

Húzós visszavágó vár a magyar klubokra

A világklasszisok sorát felvonultató francia bajnok Paris Saint-Germain (PSG) férfi kézilabdacsapata komoly lépést tett a Bajnokok Ligája négyes döntője felé azzal, hogy tegnap Szegeden háromgólnyi különbséggel legyőzte a MOL Pick-Szeged együttesét a sorozat negyeddöntőjének első mérkőzésén. A másik magyar klub, a BL tavalyi és tavalyelőtti ezüstérmese, a Telekom Veszprém hazai környezetben verte szintén francia riválisát szombaton, ám előnye a visszavágó előtt nem nevezhető megnyugtatónak.

Sokan és sokféleképpen elmondták, hogy szinte ég és föld a különbség a Szeged és a PSG játékoskerete és lehetőségei között, a szurkoló viszont már csak olyan, hogy ameddig el nem kezdődik a játék, reménykedik. Nos, a franciák hamar letették névjegyüket a szegedi katlanban: a téli világbajnokságról „ismerős” német válogatott – a magyarok elleni csoportmeccsen 13 gólt berámoló – Uwe Gensheimer két góljának (is) köszönhetően az 5. percben már 4-1 állt az eredményközlőn, mintegy lehűtvén a kedélyeket. Noha a következő percekben egálra zárkózott a később több büntetőt kihasználatlanul hagyó Szeged, a PSG mindig ellépett 2-3 góllal, így félidőben 16-14-re vezetett a vendégcsapat.

A térfélcserét követően gyakorlatilag minden maradt a régiben: nem változott a játék képe annak ellenére sem, hogy az első támadásból Bánhidi Bence révén azonnal „lőtávolon belülre” került a Tisza-parti egylet. Vagy amikor mégis, a vendégek jól jöttek ki az időkérésből: a 42. percben például Mikkel Hansen egy játékmegszakítást követően állította vissza újra a kétgólos differenciát.

A Szeged derekasan helytállt, a hajrá viszont balszerencsésen alakult: már a 60. perc eseménye volt, amikor a szegedi Pedro hetesét Omeyer kivédte, a másik oldalon viszont nem hibázott Remili, aki kialakította a 30-27-es végeredményt. A MOL-Pick összességében egyszer sem tudott vezetni magasabban jegyzett riválisával szemben, így az idegenbeli visszavágó előtt minimálisra csökkent a csongrádiak továbblépési esélye.

A Telekom Veszprém viszont azzal, hogy szombaton, hazai közönsége előtt a világbajnokokkal felálló Montpellier ellen is háromgólos előnyre tett szert a negyeddöntő második mérkőzése előtt, őrzi esélyét arra, hogy negyedszer is bejusson a végjátékba.

A francia liga 3. helyezettje kezdetben a szokás szerint csordultig megtelő Veszprém Arénában is tartotta a lépést a magyar bajnokkal, amely a 17. percben elveszítette a kiállítás sorsára jutó játékosát, Schuch Timuzsint. Ennek ellenére a hátrányba egyszer sem kerülő veszprémiek később növelni tudták előnyüket, sőt: kritikusnak tetsző pillanatban, hét perccel a lefújás előtt hattal vezettek.

Nem találta a kemény francia védekezés ellenszerét a Szeged, amely két gól hátránnyal várja az idegenbeli visszavágót FOTÓ: MTI/UJVÁRI SÁNDOR

Ám a Marko Kopljar és Ancsin Gábor sérülése miatt a teljes találkozót végigdolgozó Nagy László 53. percben jegyzett találatával hiába volt „közte hat”, az utolsó percekben feltámadó franciák egy 2-5-ös sorozatot produkálva mentették a menthetőt, s csak mínusz hárommal hagyták el Veszprémet. Xavi Sabaté, a házigazda trénere ezzel együtt elégedetten nyilatkozott a klub honlapjának. „A védelmünk hatékonyságát bizonyítja, hogy csak 23 gólt kaptunk attól a csapattól, amely az utóbbi mérkőzésein 31-32 gót lőtt. Esélyünk volt 7 gólos előnyt kialakítani, de rossz lövéseink voltak és technikai hibákat követtünk el, ezt pedig egy ilyen ellenfél kihasználja. Összességében elégedett vagyok a csapat teljesítményével. Remélem, nemsokára visszatérnek a sérültjeink is - Ancsin és Kopljar, valamint a legjobbakat kívánom Ivan Sliskovicnak az operációjához” – közölte a szezon végén távozó tréner.

Aron Palmarsson, a magyar bajnokcsapat irányító-átlövője szintén a portálnak nyilatkozva fogalmazta meg a legtöbb drukker érzéseit. Amint a játékos elmondta, bár a sikernek örül, a visszavágó előtt egy többgólos sikerrel inkább boldog lenne.

A Szeged szombaton Párizsban kísérelheti meg ledolgozni hátrányát, a Veszprém pedig vasárnap érhet révbe Montpellier-ben. Egy biztos: egyik magyar együttesre sem vár könnyed francia kirándulás.