EB;birkózás;

2017-05-05 07:56:00

Magyar ezüstérem az Eb-n

Németh Zsanett ezüstérmet nyert a nők 75 kilogrammos kategóriájában az újvidéki birkózó Európa-bajnokságon, miután a csütörtök esti döntőben kikapott a török Yasemin Adarttól.

Az UTE kétszeres U23-as Eb-győztes versenyzője - aki a nyolc között német, az elődöntőben pedig moldovai ellenfelet győzött le - a fináléban technikai tussal maradt alul.

A 23 éves sportoló karrierje első érmét szerezte a felnőttek között, egyúttal az újvidéki Eb második magyar dobogós helyét érte el. A nap másik magyar versenyzője, a szabadfogásúak 61 kilogrammos kategóriájában szereplő Molnár József kiesett, miután a nyolcaddöntőben őt legyőző azeri versenyző nem jutott fináléba.

Az Eb-n péntekig a szabadfogásúak és a nők küzdenek az érmekért, a hétvégén pedig a kötöttfogásúak versenyeivel zárul majd a viadal.