Premier League;Manchester City;Arsenal;Manchester United;

2017-05-22 07:53:00

Az igazság pillanata: véget érhet a Wenger-éra az Arsenálnál

Az első két helyezés és a három kieső már korábban eldőlt, ennek ellenére is maradt izgalom az angol labdarúgó-bajnokság utolsó fordulójára.

Miután a Chelsea már tíz napja visszafordíthatatlanná tette három szezon alatt szerzett második bajnoki címét, a Tottenham Hotspur pedig behozhatatlanná vált az üldözők számára, az élen a nagy kérdés az volt, a 75 ponttal a harmadik helyen álló, Watfordba látogató Manchester City, a 73 pontos, a már kiesett Middlesborough-t fogadó Liverpool, vagy az otthonában az Everton ellen kiálló 72 pontos Arsenal kvalifikálja magát a Bajnokok Ligájába. José Mourinho Manchester Unitedje a kevéssé fényes hatodik helyről már semmilyen irányba nem mozdulhatott el, így a mindent az Ajax elleni szerda esti stockholmi Európa-liga-döntőre feltevő “vörös ördögök” Premier League- rekorddal felérő, 21 év átlag életkorú kezdőcsapattal, majd 2-0-ás győzelemmel lepték meg a Crystal Palace-t. Találgatások szerint a mindössze 31 éves Wayne Rooney-nak, aki 253 góljával klubja, 53 találattal pedig az angol válogatott gólrekordere, ez lehetett a végső fellépése az Old Traffordon.

Ünnepélyes, egyben nosztalgikus hangulat uralkodott Stamford Bridge-en. Csapatkapitányként utoljára vezette ki a pályára az “arisztokratikus kékeket” John Terry, a “legenda és vezér”, akinek szolgálataira Roman Abramovics nem tart többé igényt. A 14 éves kora óta a Fulham Road-on futballozó középhátvéd a 26. percben adta át a karszalagot, egyben a stafétabotot Gary Cahill-nek. A közönség felállva, vastapssal búcsúztatta a társai sorfala között levonuló talizmánt. Bár az utolsó helyen végzett Sunderland a 3. percben góllal döbbentette meg a bajnoki trófea átvételére készülő Chelsea-t, Willian, majd az idén főnixmadárként feltámadó Eden Hazard góljával helyreállt a rend. A gólpasszt adó, majd nyomban lecserélt Diego Costa arckifejezése is azt sejttette, hogy utoljára láthattuk Stamford Bridge-en. Pedrónak, majd Michy Batshuayi duplázásának köszönhetően 5-1-gyel fejezte be az idényt a Chelsea. A harmincadik három pont a PL történetének legtöbb győzelmét jelenti egy szezonban.

A negyedik BL-helyért folyó öldöklő küzdelemben mindhárom érdekelt megtette a magáét. A meccs nagy részében tíz emberrel játszó Arsenal 3-1 verte az Evertont, ám a győzelem kevésnek bizonyult a Man City 5-0-ás, és a Liverpool 3-0-ás hengerlésének fényében. Arsène Wenger húszéves észak-londoni pályafutása során először nem szerepelhet Európa elitjében. Ha a jövő szombati Angol Kupa döntőn vigasztalódhatnak is a Chelsea ellenében, sokan érezték úgy, - még több szurkoló követelte, - hogy legyen vége a francia “professzor” regnálásának. Az észak-londoni rivális, Spurs 7-1-re semmisítette meg a Hullt. A bajnokság gólkirálya, Harry Kane mesterhármast produkált, négy napon belül hétszer, az idényben huszonkilencszer volt eredményes.