tenisz;Wimbledon;

2017-07-11 22:56:00

Halep ismét megijedt az árnyékától

Simona Halep számára nem csak az volt a tét a Johanna Konta elleni összecsapáson, hogy bejut-e a wimbledoni teniszbajnokság elődöntőjébe, hanem az is, átveszi-e a vezetést a világranglistán. A román teniszező hiába nyerte meg az első szettet, s állt közel ahhoz, hogy a másodikat is behúzza, a magyar származású, de brit színekben versenyző Konta 6:7, 7:6, 6-4-re győzött. Így a második fordulóban búcsúzó Karolína Pliskova áll hétfőtől a világranglista élén. Konta a 37 esztendős Venus Williamsszel csaphat össze a legjobb négy között. Az ötszörös Wimbedoni-bajnok 6:3, 7:5-re intézte el az 2017-es Roland Garros-győztes Jelena Ostapenkót, így idei második Grand Slam-elődöntőjét játszhatja.

A hétfőig világelső, Angelique Kerbert is búcsúztató Garbine Muguruza 6:3, 6:4-re verte Szvetlana Kuznyecovát. A spanyol ellenfele a Magdalena Rybarikova-Coco Vandeweghe párharc győztese lesz. Kettőjük mérkőzése 6:3, 2:2-es állásnál félbeszakadt esőzés miatt.

Rafael Nadal hétfői lapzártánk után, 4 óra 47 percnyi játék után, döntő szett 15-13-ra maradt alul azzal a Gilles Müllerrel szemben, aki az első körben Fucsovics Mártont búcsúztatta. A sokáig elhúzódó mérkőzés miatt Novak Djokovic negyeddöntője tegnapra csúszott, a szerb klasszis viszont viszonylag simán: 6:2, 7:6, 6:4-re győzte le Adrian Mannarinót, így Tomas Berdychhel meccselhet a négy közé jutásért.