bronzérem;Baji Balázs;

2017-08-08 00:33:00

Dobogós Baji Balázs 110 méter gáton! - Videó

Baji Balázs bronzérmet nyert férfi 110 méteres gátfutásban a londoni atlétikai világbajnokság hétfői versenynapján.

A 28 éves sportoló a fináléban 13.28 másodperces idővel ért célba az olimpiai bajnok jamaicai Omar McLeod, valamint az előző vb-n győztes orosz Szergej Subenkov mögött.

Baji Balázs a magyar atlétika 12. érmét szerezte meg szabadtéri világbajnokságon, Londonban az elsőt. Futószámban még soha nem állhatott vb-dobogón magyar versenyző.

Eredmény,
férfi 110 m gátfutás, világbajnok:

Omar McLeod (Jamaica) 13.04 másodperc
2. Szergej Subenkov (Oroszország) 13.14
3. BAJI BALÁZS 13.28

A 28 éves gátfutó az előfutamban elsőként, összesítettben pedig a spanyol Orlando Ortegával megegyező 13.23 másodperccel, a negyedik-ötödik legjobb idővel szerepelhetett a fináléban.

Ez önmagában is óriási eredmény, ugyanis magyar versenyző utoljára, - s a világbajnokságok során akkor első alkalommal - 1983-ban szerepelt a 110 méteres gátfutás döntőjében, akkor Bakos György a 6. helyen végzett. Az állatorvosi pályán is tevékenykedő Baji ennek kapcsán úgy fogalmazott, nem szabad azzal foglalkozni, hogy mennyire régen volt magyar bármelyik sprintszám döntőjében. (Legutoljára Kovács Attila szerepelt vb-n 1987-ben a legjobb 8-ban, a 100 méteres síkfutás döntőjében.)