Real Madrid;Manchester United;Európai Szuperkupa;

2017-08-09 00:51:00

Európai Szuperkupa - A Real Madridé a trófea

A Bajnokok Ligája-győztes Real Madrid hódította el az új futballszezon első komoly trófeáját, miután az európai Szuperkupért 2-1-re legyőzte az Európa-ligát megnyerő Manchester Unitedet. Története során negyedszer lett „szuper” a spanyol együttes, a szigetországiak pedig negyedszer veszítettek meccset a Szuperkupáért.

A madridiaknál Cristiano Ronaldo – aki nyáron kevesebbet pihent, hiszen a Konföderációs Kupán is pályára lépett - csak a kispadon kapott helyet, a manchesterieknél viszont bemutatkoztak az újak, Lindelöf, Matics és Lukaku is.

Jó iramú előbb Casemiro talált be a 24. percben, majd Isco lőtte a labdát a bal alsó sarokba a második félidő elején (2-0).

FOTÓ: IMITAR DILKOFF / AFP

A manchesterieknek jót tettek a csereként beállt játékosok: Fellaini és Rashford is újabb lendületet hozott a játékukba, de csak csökkenteni tudták a különbséget Lukaku révén, aki gólja előtt pár lépésről, kihagyhatatlannak tűnő helyzetben bombázott a kapu fölé.

A spanyol bajnokság a jövő hétvégén kezdődik, a Premier League már pénteken rajtol, a Manchester United vasárnap otthon kezd a West Ham United ellen.