futball;Bajnokok Ligája;Korhut Mihály;

2017-08-24 07:53:00

Korhutéknak majdnem sikerült

Egy hatalmas kapusbravúr fosztotta meg a Korhut Mihályt is foglalkoztató izraeli Hapoel Beer Shevát a továbbjutástól és a több millió eurós bevételt garantáló csoportkörtől a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének kedd esti visszavágóján. A magyar futballista végig a pályán volt a szlovén Maribor elleni idegenbeli visszavágón. A korábban a Honvédot is búcsúztató Hapoel az első felvonást 2-1-re nyerte, a visszavágón 1-0-ra vezettek a mariboriak. A 90. percben Jasmin Handanovic, a vendéglátók 39 éves kapusa fantasztikus mozdulattal ütötte ki a labdát a bal felső sarok elől a nigériai Anthony Nwakaeme fejesét követően. A szlovén együttes 2-2-es összesítéssel, idegenben szerzett góljának köszönhetően jutott be a csoportkörbe.

A skót Celtic az első meccsen eldöntötte a továbbjutást, amikor hazai pályán 5-0-ra nyert a Kleinheisler Lászlóval pályára lépő kazah Asztanát. A magyar játékos a visszavágón is pályára lépett, azonban a 13. percben sérülés miatt le kellett cserélni. Csapata ugyan 4-3-ra nyert, a sokkal esélyesebb skótok továbbjutás nem forgott veszélyben.

Az olasz Napoli a hazai 2-0 után a franciaországi visszavágón is irányította a találkozót, és ismét 2-0-ra győzött, kétséget sem hagyva afelől, melyik együttes a jobb. Szintén két győzelemmel búcsúztatta a görög Olimpiakosz a horvát Rijekát: a hazai 2-1 után a visszavágón 1-0-ra győzött az athéni együttes. A Sevilla idegenbeli 2-1-es sikerét követően nyugodtan várhatta az isztambuli Basaksehir elleni visszavágót. A törökök az első játékrészben ráijesztettek ellenfelükre, ugyanis 1-0-ás vezetéssel zárták a félidőt, a második 45 percben azonban a Sevilla negyed órán belül fordított. A vendégek a hajrában egyenlítettek ugyan, de a továbbjutást nem tudták kiharcolni esélyesebb ellenfelük otthonában.

Tegnap este Szalai Ádámmal a soraiban a Hoffenheim a Liverpool vendége volt. Az első felvonást Németországban a szigetországiak nyerték 2-1-re, így kedvező helyzetből várhatták a második felvonást, a találkozó lapzártánk után fejeződött be.