labdarúgó vb;futball;Argentína;Messi;Equador;

2017-10-12 07:52:00

Messi triplája után Chile húzta a rövidebbet

Argentína már az első percben hátrányba került Ecuador vendégeként, a Barcelona zsenije viszont megrázta magát, s kilőtte csapatát a vb-re.

Az Argentin labdarúgó-válogatott utolsó vb-selejtezőjén győzelmi kényszerben lépett pályára Ecuador vendégeként, ugyanis a fordulót megelőzően mindössze a tabella hatodik helyén állt. Jorge Sampaoli csapata ráadásul pocsék formában várta a csak látszólag könnyűnek ígérkező mérkőzést, hiszen március óta nem tudott győzni a sorozatban, egy vereség mellett háromszor játszott döntetlent.

Emellett még az is nehézséget jelentett, hogy az ecuadori pálya közel 3000 méteres magasságban fekszik, a ritka levegő pedig hatalmas megpróbáltatást jelent minden odaérkezőnek. Ráadásul az argentínok 2001. augusztus 15-e óta nem voltak képesek győzni az Estadio Olímpico Atahualpában.

Lionel Messiék már az első percben hátrányba kerültek, ekkor úgy tűnt, a Barcelona sztárja csak karosszékéből figyelheti majd a jövő évi, oroszországi világbajnokságot. Az ötszörös aranylabdás azonban megrázta magát, mesterhármasának köszönhetően Argentína 3-1-re győzött, s a csoport harmadik helyén zárt, így 1974 óta ez lesz sorozatban a 12. vb-részvétele.

"Kész őrület lett volna, ha nem jutunk ki" - fogalmazott a lefújás után Messi, aki szerint a csapat megérdemli a részvételt. "Kaptunk kritikákat, de sorozatban három döntőt kellett megvívnunk" - mondta arra utalva, hogy nehéz helyzetükben előbb Venezuelával (1-1), majd Peruval (0-0) is döntetlent játszottak. – Lépésről lépésre akarunk felkészülni. A csapat fel fog nőni a feladathoz, és egyre jobb lesz" – ígérte már a vb-re tekintve Lionel Messi.

A kétszeres világbajnok argentinokon kívül Kolumbia és a szintén kétszeres vb-aranyérmes Uruguay kvalifikálta magát a vb-re az utolsó játéknapon: utóbbi hazai pályán 4-2-re verte Bolíviát, előbbi pedig 1-1-es döntetlent ért el Peruban.

A limai találkozón mindkét félnek megfelelt a pontosztozkodás, mert a legutóbbi két Copa Americán győztes Chile 3-0-ra kikapott a már vb-résztvevő Brazília otthonában, így Peru ötödik helyezettként interkontinentális pótselejtezőt vívhat novemberben Új-Zélanddal.

Juan Antonio Pizzi a chilei válogatott szövetségi kapitánya a fiaskót követően jelezte, nem látja értelmét, hogy lejáró szerződésének hosszabbításáról tárgyaljanak azok után, hogy a csapat nem lett vb-résztvevő. Az egyaránt 26 pontos Peru és Chile között mindössze két gól döntött a végelszámolásban, előbbi 27-26-os, utóbbi 26-27-es gólkülönbséggel zárt.

Elbukott az Egyesült Államok
Az Egyesült Államok válogatottja 1986 óta először hiányzik majd a labdarúgó-világbajnokságról, miután tegnap 2-1-re kikapott a sereghajtó Trinidad és Tobago vendégeként, így lemarad a 2018-as világbajnokságról, mivel a panamai és a hondurasi csapat is nyert.
A közép- és észak-amerikai térség vb-selejtezőjét Mexikó nyerte, a második Costa Rica lett, míg harmadikként az a Panama jutott ki, amely története során először vehet részt világbajnokságon. Honduras negyedikként zárt, így novemberben interkontinentális selejtezőt vív majd Ausztráliával.