Kubica utolsó lehetősége

2017.10.18 07:52
Fotó: Molnár Ádám
Fotó: /

Robert Kubica legutóbb a Renault-istálló autójával tesztelt a Hungaroringen, tegnap viszont már a Williams 2014-es versenygépét irányította. A brit istálló a 32 éves lengyel mellett Paul di Restával érkezett Magyaroroszágra, s aki jobban teljesít, Lance Stroll mellett autót kaphat a 2018-as idényben.

A pletykák szerint a pénzes Stroll-család Di Restát preferálná, a Williams viszont Kubicát favorizálná, aki mögé egy lengyel olajcég és egy nagy áruházlánc is kész beállni támogatóként, ezzel több millió eurót hozván az istálló konyhájára.

Az sem teljesen kizárható, hogy Felipe Massa szerződést hosszabbít, ám nagy szenzációt jelentene, ha Kubica súlyos autóbalesete után, roncsolódott kezével nyolc év után valóban visszatérhetne a száguldó cirkuszba. A Williams várhatóan a jövő hét végén esedékes Mexikói Nagydíj után jelenti be azt, hogy kit választ.

Kane a gólkirály, Modric a torna legjobb játékosa

2018.07.15 19:53
A gólkirály Kane és az aranylabdás Modric egymás ellen
Fotó: AFP/ FRANCK FIFE
Hat meccsen hat gól Harry Kane mérlege, és már megint nem a világbajnok csapatból került ki az aranylabdás.
A vb-t negyedikként záró Anglia és a Tottenham Hotspur labdarúgója, a hat találatot szerző Harry Kane lett az oroszországi torna gólkirálya, ezzel gyakorlatilag lemásolva a négy éve, Brazíliában szintén hatszor eredményes James Rodríguez teljesítményét. A csatár hat mérkőzést játszott a világbajnokságon: a csoportkörben Tunézia kapuját kettő, Panamáét három góllal terhelte, a nyolcaddöntőben Kolumbiának is beköszönt.
Kane mögött az orosz Gyenisz Cserisev, a belga Romelu Lukaku, a portugál Cristian Ronaldo és a világbajnok francia válogatott két játékosa, Antoine Griezmann és Kylian Mbappé egyaránt négy-négy találattal lett holtversenyben második a mesterlövészek között. A torna legjobb játékosának járó Aranylabdát a horvát Luka Modric kapta. Utoljára a brazil Romário érdemelte 1994-ben világbajnokként a legjobbnak járó különdíjat, azóta az aranylabdások nem a győztes csapatból kerültek ki.

Djokovic győzött Wimbledonban

2018.07.15 17:55

Fotó: AFP/ Oli Scarff
A szerb jelenleg csak 21. a ranglistán, de már negyedszer nyert Wimbledonban, 13. Grand Slam-trófeáját gyűjtötte be.
Novak Djokovic nyerte meg a wimbledoni tenisztorna férfi egyes versenyét: a vasárnapi döntőben 6:2, 6:2, 7:6 (7-3)-ra legyőzte a dél-afrikai Kevin Andersont.
A szerbek volt világelsője - aki jelenleg csak 21. a ranglistán - az elejétől fogva irányította a találkozót, kétszer is elvette ellenfele félelmetes adogatását, és fél óra alatt szettelőnybe került. A folytatásban is a belgrádi teniszező mozgott frissebben, ismét kétszer brékelt, és 1 óra 12 perc elteltével már csak egy játszmára volt a diadaltól. A harmadik felvonásban Anderson fogadóként 5:4-nél és 6:5-nél összesen öt szettlabdához jutott, de nem élt velük, majd a rövidítésben már egyértelműen Djokovic volt jobb.
A 31 éves szerb 2011, 2014 és 2015 után negyedszer nyert Wimbledonban, 13. Grand Slam-trófeáját gyűjtötte be. A 203 centis Anderson a tavalyi US Open után a második GS-döntőjét is elveszítette.
A hölgyeknél Angelique Kerber nyert, miután 6:3, 6:3-ra legyőzte a 23-szoros GS-győztes Serena Williamst. A 30 éves német pályafutása során harmadszor nyert GS-versenyt és összességében 12. tornagyőzelmét aratta. A szülési szabadságáról tavasszal visszatért Williams vereségével egyelőre nem érte utol a női GS-bajnokok örökranglistáját 24 elsőséggel vezető ausztrál Margaret Courtot.