Nikolics zsinórban negyedszer gólkirály

2017.10.24 07:57
Fotó: ChicagoRafael Alvarez
Fotó: /
A magyar labdarúgó-válogatottban elvétve lehetőséget kapó 29 esztendős támadó lett az észak-amerikai profi bajnokság (MLS) alapszakaszának legeredményesebb játékosa.

Nikolics Nemanja, a Chicago Fire csatára 34 találkozón 24 alkalommal vette be az ellenfelek kapuját, ezzel maga mögé szorította a spanyolok korábbi klasszisát, a 22 találatig jutó világ- és Európa-bajnok David Villát.

A chicagóiak az alapszakasz záró körében 3-0-ra kikaptak a Houston Dynamo vendégeként, Nikolics egy alkalommal a kapufát találta el. A vereség azért volt különösen fájó, mert a Fire emiatt nem a csoportelődöntőben kezd a rájátszásban, hanem mivel harmadik lett a Keleti rágióban, egy körrel korábban kell pályára lépnie. Nikolicsék magyar idő szerint szerdán csoportjuk hatodik helyezettjét, a New York Red Bullst fogadják. A továbbjutás egy mérkőzésen dől el.

A két együttes szeptemberben találkozott egymással Chicagóban, mérkőzésük 1-1-es döntetlennel ért véget, a vendégek vezető találata után góljával Nikolics mentett pontot a házigazdáknak. A támadó a 2013/14-es és 2014/15-ös szezonban a Videoton csatáraként az NB I gólkirálya volt, a következő idényben Lengyelországban, a Legia Varsó játékosaként érdemelte ki ugyanezt a címet és vezette a góllövőlistát akkor is, amikor a 2016/17-es bajnokság közben Lengyelországból Chicagóba szerződött. Nikolics érkezése előtt a Chicago 2015-ben és 2016-ban is az MLS leggyengébb csapata volt az alapszakaszban.

Az MLS-ben szereplő magyarok közül Sallói Dániel érdekelt még a rájátszásban, csapata, a Sporting KC a Nyugati csoport ötödik helyén fejezte be az alapszakaszt (Keleten és Nyugaton is 11-11 csapat szerepel, és a legjobb hat-hat együttes folytatja a play offban.)

A Németh Krisztiánt foglalkoztató New England hetedik lett Keleten, mégsem volt igazán versenyben a továbbjutásért, miután a záró körben aratott győzelme ellenére (az egy gólt szerző magyar légióssal a soraiban 3-2-re nyert a Montreal Impact vendégeként) öt pont választotta el a hatodikként záró New York Red Bullstól.

Még távolabb volt a rájátszástól Stieber Zoltán csapata, a D.C. United, amely a tizenegyedik helyen zárt Keleten. A csapat a tizedik Orlandótól is hét ponttal lemaradt.

Szenvedve jutott tovább a Vidi a BL-ben

2018.07.17 22:11

Fotó: Népszava/ Molnár Ádám
A Felcsúton, 1500 néző előtt pályára lépő fehérvári együttes a Bajnokok Ligája 1. selejtezőkörét abszolválta nyögvenyelős győzelemmel, végig benne volt a pakliban a kiesés szégyene.
Amikor a luxemburgi Dudelange labdarúgói alig 45 perccel a magyar bajnok MOL Vidi FC elleni, 1-1-ről folytatódó BL-visszavágó kezdete előtt elsőként melegíteni kezdtek a Pancho Arénában, már nagyjából sejthető volt, hogy félig tele lesz az a bizonyos pohár, a Budapest Honvéd labdarúgói ugyanis a főváros XIX. kerületében 3-0-ra vezettek a macedón Rabotnicki ellen, azaz továbbjutásra álltak az El első selejtezőkörében. Kisvártatva megérkeztek a házigazda labdarúgói is a felcsúti gyepre, a zárt kapus büntetés miatt ürességtől kongó Bozsikban viszont teljes lett az öröm, miután Holender Filip után Danilo is duplázott a hajrában. A kispestiek az idegenbeli 1-2 után végül fölényesen, 4-0-ra nyertek, így 5-2-es összesítéssel jutottak tovább. A találkozó krónikájához hozzátartozik, hogy a román játékvezetőt sérülés miatt a 28. minutumban lecserélték Kispesten.
Felcsúton tárva-nyitva voltak a stadion kapui, a széksorok azonban teljesen a kezdésre sem teltek meg. A bajnokcsapat mérkőzéseit a névváltoztatás után tett ígéretnek megfelelően bojkottáló ultrák hiánya hangulatban erősen éreztette hatását; noha jó 1500-an azért így is összeverődtek a lelátón, kezdetben erősen edzőmeccs-hangulatú volt az összecsapás, még a taktikai utasításokat, a játékosok egymás közti kommunikációját is tisztán lehetett hallani. A közönség legfeljebb egy-egy felhördülés erejéig hallatta hangját, a néhány vendégszurkoló pedig csak elvétve kiabálta be a luxemburgi csapat nevét.
A selejtező 1. fordulójához képest egyébként kissé tán elhamarkodott, de mindenképpen szokatlan módon a középkezdés előtt a Bajnokok Ligája himnuszára vonultak ki a csapatok, az viszont már kevésbé volt meglepő, hogy játék korántsem idézte az elitligában megszokott színvonalat. Kezdetben kezdeményezőbb volt az idegenben lőtt Huszti-gólnak köszönhetően „virtuálisan” továbbjutásra álló Vidi, amely a 18. percben a pályán is előnybe került: Jonathan Joubert Nego lövését még védte, ám a kipattanóra lesipuskásként lecsapó Danko Lazovic tízről a jobb alsóba célzott löketénél már tehetetlen volt. Az 1-0-s állás egyben azt is jelentette, hogy összesítésben 2-1-re vezetett a Videoton, pardon: a MOL Vidi FC.
Hogy az előny birtokában megnyugodtak-e a fehérvári klub labdarúgói, azt nem tudni, tény azonban, hogy a gól után a Dudelange közelebb állt az újabb találathoz. Az átigazolási ügyekben mértéktartó hivatkozási alapként kezelhető Transfermarkt adatai szerint alig 3 millió euróra taksált összértékű kerettel kiálló vendégek komoly helyzetet is kialakítottak, miközben a Vidi labdarúgói alig-alig jutottak el a vendégkapu elé a folytatásban. Csupán a teljesség kedvéért: a magyar együttes neve mellett 14 millió eurót ír a fentebb említett portál.
Noha a szünetben átmenetileg az áhított második körben érezhette magát a magyar bajnok, a Vidi a látottak alapján még meglehetősen messze volt a továbbjutástól, de egyáltalán az elfogadható játéktól is. Marko Nikolic hiába kért jobb játékot az összecsapás előtt – és valószínűleg a félidőben is – az 54. percben egy csúnya védelmi hiba után megtörtént, amire az előzmények okán számítani lehetett: Couturier egyenlített, hosszabbításra állt a parti. Habár négy perc múlva újra a Vidinél volt az előny (Marko Scepovic közelről volt eredményes), a hátralévő fél órában „meleg perceket” élt át a csapatáért aggódó hazai publikum: bizony, jócskán benne volt a levegőben egy újabb Dudelange-gól, és az azzal együtt járó szégyen.
Az égést végül elkerülte a MOL Vidi FC, amely 3-2-es összesítéssel ejtette ki a luxemburgiakat.

Megszűnik a győri Rába ETO futsalcsapat

2018.07.17 21:52

Fotó: eto.hu/
Biztossá vált, hogy a címvédő és nyolcszoros magyar bajnok Rába ETO nem indul az élvonalbeli futsalbajnokság következő idényében. A kisalfold.hu információ szerint a Rába-parti együttes – mely a hétfő déli határidőig nem adta le nevezését az NB I-re –  400 millió forintos adósságot halmozott fel az elmúlt években. A győriek spanyol trénere, Javi Rodríguez a csapattól már korábban, a stábtól múlt pénteken búcsúzott el.
Az ETO az elmúlt kilenc évben nyolcszor hódította el a magyar bajnoki címet, s hétszer lett itthon kupagyőztes. A nemzetközi porondon, a Bajnokok Ligájában idén érte el legnagyobb sikerét, ugyanis első magyar együttesként szerepelhetett a sorozat négyes döntőjében. A futsalcsapat utánpótláskorú játékosainak sorsa – a klubban az U7-estől kezdve az U20-as korosztályig bezárólag mintegy 130 gyerek teremfutballozott – egyelőre nem dőlt el, elképzelhető, hogy ők az ETO színeiben szerepelhetnek tovább – írja a honlap. A felnőtt együttes játékosai közül többeknek már van új klubja, de több volt győri futsalos jövője még kérdéses. A a győriek NB I-ben megüresedő helyét a másodosztályból fel nem jutottak közül a legjobb helyen végzett Szigetszentmiklós veheti át.