Premier League;futball;Manchester City;Arsenal;Guardiola;

2017-11-05 22:00:00

Klubrekordot állított be a City

A listavezető Manchester City rendkívül simán, 3-1-re legyőzte az Arsenalt az angol labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában. Az első félidőben végig mezőnyfölényben futballozott a házigazda, azonban sok helyzetéből csak egyet tudott gólra váltani: a 19. percben Kevin De Bruyne volt eredményes. Nem sokkal a fordulást követően Sergio Agüero értékesített egy könnyen befújt büntetőt. Ezt követően kissé elkényelmesedett a City, s szépített is az Arsenal, de egy ritmusváltás után a csereként pályára lépett Gabriel Jesus visszaállította a különbséget, noha a gólpasszt jegyző David Silva lesen volt.

Josep Guardiola vezetőedző együttese sorozatban kilencedik bajnokiját nyerte meg, ezzel beállította a klubcsúcsot, amelyet még 1947-ben a másodosztályban állított fel a csapat.

A játéknap másik rangadóján mindössze egy találat született, Álvaro Morata fejes gólja három pontot ért a Chelsea-nek a Manchester United ellen. José Mourinho csapata a vereség ellenére maradt második, ám hátránya immár nyolc pont a városi rivális mögött.

Premier League, 11. forduló: West Ham–Liverpool 1-4, Huddersfield–West Brom 1-0, Newcastle–Bournemouth 0-1, Southampton–Burnley 0-1, Swansea–Brighton 0-1, Stoke–Leicester 2-2, Tottenham–Crystal Palace 1-0, Manchester City–Arsenal 3-1, Chelsea–Manchester United 1-0, Everton–Watford 3-2.

Az élmezőny: 1. Man. City 31 pont, 2. Man. United 23, 3. Tottenham 23.