hulladék;úszás;Hosszú Katinka;

2017-12-16 06:56:00

Hosszút megszorítani sem tudták

A háromszoros olimpiai bajnok újabb két aranyérmet zsebelt be a rövidpályás úszó Európa-bajnokságon.

Hosszú Katinka megduplázta aranyérmei számát, ugyanis tegnap újabb két versenyszámban nem talált legyőzőre a Koppenhágában zajló rövidpályás Európa-bajnokságon. Előbb 200 háton ugrott medencébe, s címvédőként rögtön az élre is állt, s elsőként csapott célba. A finálé másik magyarja, Burián Kata remek versenyzéssel az 5. helyen zárt.

A háromszoros olimpiai bajnok később a 100 vegyes fináléjában is érdekelt volt, s nem okozott csalódást. A táv második felében lerázta a svéd Sarah Sjöströmöt, s a negyedik aranyérmét szerezte meg Koppenhágában. Verrasztó Evelyn ugyanebben a futamban nyolcadik lett.

„Kétszáz háton az idő nem volt igazán jó, de végül is az aranyérem megvan, ez számít elsősorban” - kezdte értékelését Hosszú. - Utána a száz vegyesen meg akartam dönteni a világcsúcsot, de ez egy órával a kétszáz hát után gyakorlatilag lehetetlennek tűnt - bár végül is ez az idő annyira nem lett rossz. Nem kezdtem igazán jól, viszont mellen sikerült döntő előnyt szerezni” - zárta szavait.

Ugyan Hosszú 200 méter pillangón is nevezett végül visszalépett, így ebben a számban Kapás Boglárka és Szilágyi Liliána képviselte a magyar színeket. Mindketten bejutottak a fináléba, ahol Kapás negyedik, míg Szilágyi hetedik lett.

„Délelőtt negyedik-hatodik helyet mondtam, de ha nyolcadik lennék, most ugyanezt mondanám: jól esett, élveztem az úszást, örülök, hogy így sikerült” - mondta úszása után Kapás.

A férfi 1500 méteres gyorsúszás döntőjében Lakatos Dávidnak nem voltak érmes reményei, végül jelentős hátránnyal, nyolcaddiként csapott célba. Lobanovszkij Maxim révén 50 gyorson is volt magyar érdekelt, ő azonban nem jutott fináléba, kilencedikként zárt. Ebben a számban Takács Krisztián a 25., Gyárfás Bence pedig a 40. lett. Az este a női 4x50 méteres gyorsváltó döntőjével zárult, Gyurinovics Fanni, Bordás Beatrix, Verrasztó Evelyn, Szilágyi Liliána összeállítású négyes a 7. helyet szerezte meg.

A délelőtti program keretében a magyarok közül elsőként Sebestyén Dalma ugrott medencébe, 100 méter mellen 1:08.13 perces eredménye a 34. helyre volt jó. Férfi 100 méter mellen Horváth Dávid 58.73 másodperccel a huszadik, míg az egyaránt egyéni csúcsot úszó Szöllősi Martin a 32., Dudás Dániel pedig a 47. lett.

Férfi 200 méter vegyesen a 400 méteren győztes Bernek Péter teljesített a legjobban a magyarok közül, de a 17. helyével ő is messze volt a nyolcas döntőtől, Dudás Dániel a 19., Grátz Benjámin a 20., Földházi Dávid pedig a 21. lett, előbbi kettő egyéni csúccsal.

Mindent Hosszú sem nyer meg
Másodfokon is pert vesztett Hosszú Katinka az őt doppingolással gyanúsító kanadai újságíró, Casey Barett-tel szemben, mivel az arizonai bíróság elutasította a háromszoros olimpiai bajnok keresetét. Az ügy úgy indult, hogy az újságíró világ egyik vezető úszó szaklapjában, a Swimming World Magazine-ban arról írt, hogy ő nem hisz abban, hogy Hosszú csak a kitartó munka miatt lett klasszis. A magyar úszó rágalmazás miatt beperelte Barrettet, ám a bíróság döntése szerint az újságíró nem tényeket sorolt, ez a fajta véleménynyilvánítás pedig belefér.