futball;Real Madrid;Villarreal;

2018-01-14 19:56:00

Történelmi Real-blama

Története során első alkalommal nyert tétmérkőzést a Villarreal labdarúgócsapata a Real Madrid vendégeként. A történelmi bravúr a bajnokság 19. fordulójában sikerült Javi Calleja együttesének, egy olyan találkozón, melyet a helyzetek alapján több góllal kellett volna megnyerniük a fővárosiaknak. Cristiano Ronaldóék az első félidőben egymásután alakították ki helyzeteiket, de a portugál klasszis is csak a felső lécet tudta eltalálni. Két tizenegyesgyanús esetnél maradt néma a játékvezető sípja az első felvonásban, ez is a madridiakat sújtotta: Gareth Bale fejesénél a vendégek védőjének kezére pattant a labda a tizenhatoson belül, egy alkalommal pedig Ronaldót próbálták "gyanúsan" megakadályozni a kapura lövésben.

A három pont sorsa a 87. percben dőlt el, amikor Pablo Fornals látványos mozdulattal emelte a hálóba a labdát, úgy, hogy közben csapattársa, Enes Ünal lesen állt. A Villarreal 1-0-ás sikerének köszönhetően feljött az ötödik helyre és egy pont a hátránya a jelenleg negyedik - ám egy meccsel kevesebbet játszott - Real Madrid mögött. Zinédine Zidane csapata december 9-én nyert utoljára bajnokit (5-0 a Sevilla ellen), azóta egy döntetlen és két vereség a mérlege.

Szombaton idegenben nyert a második helyezett Atlético Madrid és a harmadik Valencia is (előbbi 1-0-ra az Eibar, utóbbi 2-1-re a Deportivo otthonában), míg a listavezető FC Barcelona tegnapi lapzártánk után játszott.