Premier League;futball;Manchester City;Liverpool;

2018-01-15 06:53:00

Gólzáporos meccsen szakadt meg a City sorozata

Gólzáporos meccset játszott egymással a Liverpool és a listavezető Manchester City az angol labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában. A félidőben 1-1 állt az eredményjelzőn, ám a vörösök a második játékrészben háromszor találtak a kapuba. A kékek végül egy gólra fel tudtak zárkózni, ám Ilkay Gündogan találata csupán a 4-3-as végeredmény beállítására volt elegendő.

Mindez azt jelenti, hogy már nincs veretlen csapat a Premier League-ben. A Liverpool győzelmével a harmadik helyre lépett előre, ugyanis a Chelsea hazai pályán nem tudta legyőzni a Leicester együttesét (0-0).

A City a vereség ellenére is nagy előnnyel, 15 ponttal vezeti a bajnokságot, ám mögötte nagy a tömörülés: a városi rivális United, a Liverpool és a Chelsea is 47 egységgel rendelkezik. A Bajnokok Ligája-indulást érő pozíciók "ügyébe" még az Everton-t 4-0-ra legyőző Tottenham szólhat bele, míg a 6. Arsenal hátránya tovább nőtt, mivel 2-1-re kikapott a Bournemouth vendégeként.